Lietuvos bankas kviečia dailininkus sukurti unikalią proginę monetą, skirtą Baltijos valstybių 100-mečiams

Publikuota: 2017 m. sausio 31 d. antradienis

Lietuvos bankas paskelbė konkursą sukurti 2 eurų proginės monetos, skirtos Baltijos valstybių 100-mečiams, grafinius projektus. Šią monetą šventiniais 2018-aisiais išleis trijų Baltijos valstybių centriniai bankai. Jos dizainas visų trijų šalių bus vienodas, skirsis tik išleidžiančios valstybės pavadinimas, iškaldinamas monetoje.

„Tai bus unikali moneta, pirmoji, kartu išleista trijų Baltijos šalių centrinių bankų. Siekiame, kad ši 2 eurų proginė moneta, kuri bus naudojama ir kaip atsiskaitymo priemonė, primintų Baltijos ir euro zonos šalių gyventojams apie svarbų Baltijos tautų istorijos įvykį, kai prieš 100 metų buvo sukurtas ar atkurtas valstybingumas. Moneta taip pat liudys Lietuvos, Latvijos ir Estijos vienybę ir pasirengimą bendradarbiauti dėl savo Nepriklausomybės ir laisvės“, – sako Deivis Stankevičius, Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento direktorius ir Monetų kūrimo komisijos pirmininkas.

Pirmojo etapo metu Lietuvos banko monetų kūrimo komisija atrinks du geriausius grafinius projektus. Antrojo etapo metu jie kartu su Latvijos ir Estijos centrinių bankų atrinktais grafiniais projektais (kiekvienas bankas atrinks po du) bus paskelbti specialiai tam sukurtoje interneto svetainėje ir už juos bus galima balsuoti.

Baltijos šalių gyventojai galės pasirinkti vieną iš šešių projektų, kurių autoriai ir kilmės šalis nebus skelbiami. Planuojama, kad balsavimas vyks kovo pabaigoje–balandžio pradžioje. Geriausiu bus pripažintas daugiausia balsų surinkęs grafinis projektas, pagal jį ir bus kaldinama naujoji moneta.

Dailininkai konkursui kviečiami pateikti 2 eurų proginės monetos nacionalinės pusės grafinį projektą (bendroji monetos pusė bus kaip ir apyvartinės 2 eurų monetos). Jame meninėmis priemonėmis turi būti visapusiškai atskleista monetos tema – Baltijos valstybių 100 metų sukaktis. Pasirinkti dizaino elementai arba simboliai turi būti būdingi visoms trims Baltijos šalims, lengvai atpažįstami, vienijantys. Monetoje turi būti numatyta vieta šalies pavadinimui, leidimo metams („2018“) ir monetų kalyklos logotipui. Menininkų darbų Lietuvos banko monetų kūrimo komisija laukia iki šių metų kovo 6 d. Konkurso sąlygas rasite čia, skelbiama papildomos informacijos dailininkams.

Lietuvos bankas 2018-aisiais mūsų valstybės atkūrimo šimtmetį paminės išleisdamas ir keturias kolekcines monetas – vieną aukso ir tris sidabro. Šiose monetose bus įamžinti signatarai, Lietuvos diplomatija, ginkluotosios pajėgos ir sukarintos struktūros (kariuomenė, šauliai, savanoriai, skautai ir kt.) bei valstybės teisės sistema.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »