Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Publikuota: 2017 m. birželio 27 d. antradienis

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius pirmadienį, birželio 26 d., Miunchene (Vokietija) susitiko su Bavarijos žemės premjero pavaduotoja, Europos reikalų ir tarptautinių santykių ministre Beate Merk, su kuria aptarė dvišalius ekonominius santykius ir tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas siekiant skatinti verslumą ir investicijas tarp Lietuvos ir Bavarijos žemės bei pakvietė apsilankyti Lietuvoje.

„Vokietija yra antra didžiausia Lietuvos prekybos partnerė, džiaugiamės bendradarbiavimu ir investicijų srityje, tačiau visas potencialas dar neišnaudotas. Matome galimybių stiprinti partnerystę aukštą pridėtinę vertę kuriančiose pramonės srityse“, – teigė M. Sinkevičius.

Per susitikimą M. Sinkevičius padėkojo už NATO partnerystę, taip pat pažymėjo, kad turime išnaudoti galimybes bendradarbiauti karinės pramonės srityje, diegiant inovacijas ir aukštąsias technologijas.

„Lietuva yra labai priklausoma nuo užsienio prekybos – maždaug 1/3 mūsų bendrojo vidaus produkto sudaro eksportas. Turėdama stiprią pramonės bazę ir gerai išvystytą transporto ir logistikos sektorių, Lietuva vis labiau žinoma pasaulyje. Pagrindinės tarptautinės pramonės įmonės perkelia dalį savo gamybos proceso į Lietuvą, vertindamos aukštos kokybės ir ekonomiškai efektyvius sprendimus, kuriuos gali pasiūlyti Lietuvos įmonės“, – teigė ūkio ministras.

Pristatydamas Lietuvos pramonės inžinerijos sritį, ūkio ministras pabrėžė, kad jos sėkmę lemia lankstumas ir galimybė tiekti specialius produktus. Lietuvos įmonės norėtų sustiprinti ryšius su vokiečių kolegomis svarbiausiose pramonės inžinerijos srityse. Dėl gerai išvystytos infrastruktūros ir palankios geografinės padėties galime pasiūlyti patraukliausius logistikos sprendimus ir Vokietijos verslui.

Susitikimo metu Miunchene, kur vyksta didžiausia pasaulyje lazerių paroda, ministras akcentavo, kad lazerių sektorius Lietuvoje yra vienas pažangiausių, o per pastarąjį penkmetį išaugo beveik dvigubai: nuo 46,5 mln. eurų 2011 m. iki daugiau nei 90 mln. eurų 2016 m. „Prieš 10 m. sektoriuje veikė 10 įmonių, o šiandien pasaulinei rinkai produktus teikia jau 30 kompanijų, kuriose dirba daugiau nei 800 aukštos kvalifikacijos specialistų. Esame suinteresuoti gilinti ir plėtoti bendradarbiavimą tiek dalydamiesi geriausiomis praktikomis, tiek ir stiprindami esamus ir užmegzdami naujų mokslo ir verslo ryšių šiame sektoriuje“, – kalbėjo M. Sinkevičius ir pridūrė, kad savo sukurtą produkciją lietuviai eksportuoja į apytiksliai 100 pasaulio valstybių, o lietuviški lazeriai pasaulyje garsėja įvairiose srityse: gaminami ir moksliniams, ir medicinos, ir pramonės tikslams.

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk sakė, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje, o Vokietijos įmonės rodo didelį susidomėjimą didžiausioje pasaulyje lazerių parodoje „Laser World of Photonics“ pristatančiam Lietuvos verslui. „Tikiu, kad Jūsų vizito metu atsivers naujų galimybių bendradarbiauti Lietuvos ir visos Vokietijos verslo ir mokslo atstovams“, – pažymėjo aukšto rango Vokietijos pareigūnė.

Ūkio ministras M. Sinkevičius taip pat apsilankė bendrovėje OSRAM, kur įmonės atstovams pristatė investavimo galimybes Lietuvoje ir aptarė bendradarbiavimo su Lietuvos įmonėmis puslaidininkių gamybos sektoriuje potencialą.

Miunchene M. Sinkevičius dalyvaus susitikime ir su vietos lietuvių bendruomene.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Rengiamas XIII-asis Lietuvos–Baltarusijos ekonomikos forumas

Gegužės 30–31 d. Kaune, Kauno technologijos universiteto Santakos slėnyje, vyks XIII-asis Lietuvos - Baltarusijos ekonomikos forumas, kurį organizuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija kartu su Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija. skaityti »