Krašto apsaugos viceministras su NATO institucijų atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus

Publikuota: 2017 m. balandžio 27 d. ketvirtadienis

Balandžio 25-26 d. LR krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza Europos Komisijos viceprezidento Andrus Ansip kvietimu Briuselyje su Europos Sąjungos atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus,  taip pat dalyvavo diskusijose su NATO institucijų atstovais.

E. Kerza, susitikęs su Europos išorės veiksmų tarybos direktoriumi saugumo politikai Pawel Herczynski ir Europos Komisijos Ryšių tinklų, turinio ir technologijų generalinio direktorato pavaduotoju Khalil Rouhana, aptarė galimas naujas priemones kibernetinių grėsmių kontekste, tokias kaip „Diplomatic toolbox“, ES strategijos peržiūrą ir suderinamumą su šiandienos iššūkiais, bendradarbiavimo/informavimo priemonių sukūrimą. „Smagu matyti, kad vyksta realūs pokyčiai tiek požiūryje, tiek diegiant konkrečias priemones,“ – sakė krašto apsaugos viceministras.

Europos Komisijos aukšto lygio atstovų susitikime kibernetinio saugumo klausimais vykusioje diskusijoje viceministras E. Kerza pažymėjo, jog labai svarbu atvirai ir viešai pristatyti grėsmes ir iššūkius, su kuriais susiduria visos šalys, o taip pat stiprinti bendradarbiavimą tiek tarp bendrijos narių, tiek su kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

Briuselyje E. Kerza taip pat susitiko su NATO generalinio sekretoriaus padėjėju ir NATO Kibernetinės gynybos komiteto pirmininku ambasadoriumi Sorin Ducaru. Su jais krašto apsaugos viceministras aptarė Aljanso kibernetinės gynybos aktualijas, NATO ir jos narių gebėjimų kibernetinėje erdvėje stiprinimą, Lietuvos ir NATO bendradarbiavimo kibernetinės gynybos srityje klausimus.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Interneto portalas Penki.lt stabdo naujienų publikavimo veiklą

Interneto portalas Penki.lt praneša savo skaitytojams, kad nuo gruodžio 1 d. stabdo aktyvią naujienų publikavimo veiklą. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »