Krašto apsaugos viceministras su NATO institucijų atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus

Publikuota: 2017 m. balandžio 27 d. ketvirtadienis

Balandžio 25-26 d. LR krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza Europos Komisijos viceprezidento Andrus Ansip kvietimu Briuselyje su Europos Sąjungos atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus,  taip pat dalyvavo diskusijose su NATO institucijų atstovais.

E. Kerza, susitikęs su Europos išorės veiksmų tarybos direktoriumi saugumo politikai Pawel Herczynski ir Europos Komisijos Ryšių tinklų, turinio ir technologijų generalinio direktorato pavaduotoju Khalil Rouhana, aptarė galimas naujas priemones kibernetinių grėsmių kontekste, tokias kaip „Diplomatic toolbox“, ES strategijos peržiūrą ir suderinamumą su šiandienos iššūkiais, bendradarbiavimo/informavimo priemonių sukūrimą. „Smagu matyti, kad vyksta realūs pokyčiai tiek požiūryje, tiek diegiant konkrečias priemones,“ – sakė krašto apsaugos viceministras.

Europos Komisijos aukšto lygio atstovų susitikime kibernetinio saugumo klausimais vykusioje diskusijoje viceministras E. Kerza pažymėjo, jog labai svarbu atvirai ir viešai pristatyti grėsmes ir iššūkius, su kuriais susiduria visos šalys, o taip pat stiprinti bendradarbiavimą tiek tarp bendrijos narių, tiek su kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

Briuselyje E. Kerza taip pat susitiko su NATO generalinio sekretoriaus padėjėju ir NATO Kibernetinės gynybos komiteto pirmininku ambasadoriumi Sorin Ducaru. Su jais krašto apsaugos viceministras aptarė Aljanso kibernetinės gynybos aktualijas, NATO ir jos narių gebėjimų kibernetinėje erdvėje stiprinimą, Lietuvos ir NATO bendradarbiavimo kibernetinės gynybos srityje klausimus.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims (2)

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »