Gitanas Nausėda: pramonės augimas kitąmet gali sulėtėti iki 2 proc.

Publikuota: 2014 m. gruodžio 1 d. pirmadienis

Kai kurie ekonomistai perspėja, kad Lietuvos ūkio augimas kitais metais gali sulėtėti iki 2 proc. Blėstanti nekilnojamojo turto rinka, Rusijos sankcijos gali lemti, jog pasitvirtins pesimistinės ūkio prognozės. Anot jų, augimą turėtų palaikyti pramonė, tačiau žemyn temps prastėjantys lūkesčiai bei transporto ir logistikos verslas.

„Ateinančių metų biudžetas suplanuotas nuo išlaidų pusės, kur matome daug įsipareigojimų – pensijų didinimas, išlaidos krašto apsaugai. Problema yra ta, kad 2015 metai yra scenarijų metai. Galima sulaukti plataus scenarijų spektro, kai optimistinė prognozė sutaptų su Finansų ministerijos prognoze, bet blogasis variantas gali lemti bendrojo vidaus produkto augimą apie 2-3 kartus lėtesnį. Gali būti, kad kitų metų pabaigoje džiaugsimės, jei turėsime 2 proc. BVP augimą“, – Metų ekonomikos forume sakė SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

Finansų eksperto Rimanto Rudzkio teigimu, planuojant kitų metų biudžetą reikia geriau išanalizuoti, ar išliks šiemet šalies ūkį į priekį tempę veiksniai. „Planuojant biudžetą, deja, yra įprasta atsispirti nuo esančių skaičių. Bet reikėtų gilesnės analizės, kas tuos skaičius užtikrino, ar kitais metais ekonomikos augimas sugebės išsilaikyti. Reikia pažiūrėti, iš kokių resursų augome, ar jie išliks kitais metais. Esu linkęs tikėti, kad pramonė gerai atrodys ir kitąmet, bet dėl kitų resursų esu linkęs abejoti“, – konferencijoje kalbėjo R. Rudzkis.

Anot jo, nemažą dalį pajamų šalies ekonomikoje užtikrino prekių perpardavimas, kurio geopolitinės rizikos kol kas nepalietė. „Vis dėlto, jei geopolitinė rizika toliau aštrės, mes prarasime tą pajamų šaltinį. Kitas šaltinis buvo geri lūkesčiai ir Europos Sąjungos parama. Kitąmet ES parama nesumažės, ji pradės mažėti tik nuo 2016 metų. Geri lūkesčiai šiemet gaivino statybos sektorių, tačiau dabar nekilnojamojo turto rinka blėsta.

Kitąmet statybos suminio augimo aš nesitikiu, nes renovacijos plėtrą atsvers blogesni verslo lūkesčiai ir štilis gyvenamosios paskirties statybose“, – sakė R. Rudzkis.

Jo teigimu, kitąmet, nepaisant dalinio Rusijos rinkos praradimo, šalies pramonė turėtų išlaikyti augimą, tačiau nuosmukį patirs logistika ir transporto sektorius.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims (2)

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »