Finansų ministro susitikime su EIB prezidentu – tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvos

Publikuota: 2017 m. kovo 23 d. ketvirtadienis

Finansų ministras Vilius Šapoka Briuselyje (Belgija) su Europos investicijų banko (EIB) prezidentu Werneriu Hoyeriu aptarė šio banko ir Europos strateginių investicijų fondo (EFSI) Lietuvoje įgyvendinamus projektus bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

„Siekiame maksimaliai išnaudoti EIB teikiamas galimybes projektų finansavimui Lietuvoje. Mūsų šalis aktyviai naudojasi ne tik įprastomis EIB paskolomis, bet ir EFSI finansavimu. Su EIB prezidentu aptarėme įvairių finansinių šaltinių derinimą, jų sinergiją siekiant pritraukti daugiau investicijų“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka. 

Naujausiais EIB duomenimis Lietuva yra  viena iš septynių ES valstybių narių, pirmaujančių pagal EFSI investicijų ir šalies bendrojo vidaus produkto santykį. Mūsų šalis jau yra užsitikrinusi trijų didelių projektų finansavimą iš šio fondo (Vilniaus oro uosto plėtrai skirta 30 mln. eurų paskola, Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybai –190 mln. eurų ir greitkelio ruožo Vilnius – Utena (A14) rekonstrukcijai ir modernizavimui – 40 mln. eurų paskola). Taip pat smulkaus ir vidutinio verslo įmonių finansavimo srityje sudaryti trys susitarimai su bankais, kurių bendra vertė – 365 mln. eurų.

EIB Lietuvai yra suteikęs dvi ilgalaikes paskolas Europos Sąjungos (ES) lėšomis įgyvendinamų projektų bendrajam finansavimui (t.y. tai lėšų daliai, kuria prie projektų įgyvendinimo prisideda valstybė): 1,132 mlrd. eurų 2007–2013 m. laikotarpio ir 1,3 mlrd. eurų 2014–2020 m. laikotarpio projektams.

Taip pat Finansų ministerija bendradarbiauja su EIB, finansuojant daugiabučių renovacijos projektus. Iki 2023 metų planuojama atnaujinti daugiau nei 2000 daugiabučių namų visoje šalyje.

Šaltinis: finmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims (2)

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »