Europos socialinis fondas švenčia 60-metį

Publikuota: 2017 m. kovo 24 d. penktadienis

Kovo 25-ąją savo 60-metį kartu su visa Europa švęs ir Europos socialinis fondas (ESF) – seniausias Europos Sąjungos fondas.  Šio fondo jubiliejų mini ir Europos socialinio fondo agentūra (ESFA), kuri nuo 2004 metų rūpinasi ESF investicijomis Lietuvoje. Tarp Europos Sąjungos lėšas Lietuvoje administruojančių institucijų jau penkioliktus metus dirbanti ESFA yra sukaupusi didžiausią darbo su ESF projektais patirtį.

ESF yra svarbiausia Europos investicijų į žmones priemonė. „Europos socialinio fondo investicijos nukreiptos  į dalykus, kuriuos gana sunku apčiuopti ar matyti iš karto. Tai vidiniai žmogaus pokyčiai: išaugęs pasitikėjimas savimi, įgyta kvalifikacija, galimybė įgyvendinti mokslinę idėją, prisijaukintos technologijos, pakitęs požiūris, nuostatos, gautas teigiamas impulsas, kokybiškesnė ar greitesnė paslauga. Vadiname tai „minkštaisiais“ dalykais, kurie turi ilgalaikę vertę,“ – sako Europos socialinio fondo agentūros direktorius Povilas Česonis.

Nuo 2004 m. ESF investicijų projektuose jau dalyvavo 1,2 mln. Lietuvos gyventojų, iš jų per 300 tūkst. bedarbių ir asmenų, kuriems gresia nedarbas. Fondo padedami įsidarbino daugiau nei 125 tūkst. lietuvių, o pradėjus skatinti savanorystę projektuose savanoriavo apie pusė tūkstančio jaunų žmonių.

Daugiau nei 3 tūkst. žmonių, sergančių priklausomybės nuo psichoaktyviųjų medžiagų ligomis, dalyvavo reabilitacijos programose, iš jų  522 toliau mokėsi arba įsidarbino. Apie 3 tūkst. neįgaliųjų baigė profesinės reabilitacijos programas ir daugiau nei pusė iš jų įsidarbino. Integrali pagalba į namus jau suteikta 2 769  asmenims.

Per pusę milijono įvairaus amžiaus šalies gyventojų mokėsi, įgijo kvalifikacijų ir gavo baigimo sertifikatus. Vien kompiuterinio raštingumo mokėsi 65 811 lietuvių. ESF finansuojamų projektų veiklose dalyvavo daugiau nei 400 tūkst. moksleivių, studentų, mokslininkų, tyrėjų, mokytojų, dėstytojų, mokslo institucijų administracijos darbuotojų. Pagal darbo sutartis įdarbinta apie 1,2 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbuotojų ir mokslininkų.

Mokymuose savo žinias bei kompetencijas tobulino 47,6 tūkst. valstybės institucijų ir įstaigų darbuotojų. Tobulinant vidaus administravimą ir veiklos valdymą įdiegta 182 sistemos (metodai) savivaldybėse ir kituose viešojo administravimo subjektuose. Parengti 2 164  savivaldybių detalieji ir specialieji planai, sukurtos ir patvirtintos 56 vietos plėtros strategijos.

Šiuo metu Lietuvoje įsibėgėja jau trečiasis ESF investicijų laikotarpis. Pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos investicijų veiksmų programą Lietuvai skirta ESF lėšų suma siekia 1,35 mlrd. eurų. ESFA administruoja didžiąją dalį šios sumos, t.y. 1,04 mlrd. eurų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Plečiama atvirosios prieigos duomenų bazė „Lituanistika“

Lietuvos mokslo taryba pasirašė finansavimo sutartį su Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) vykdyti projektą „Duomenų bazės „Lituanistika“ plėtra“ ir tęsti 10 metų vykdomus darbus. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims (1)

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »