Europos socialinis fondas švenčia 60-metį

Publikuota: 2017 m. kovo 24 d. penktadienis

Kovo 25-ąją savo 60-metį kartu su visa Europa švęs ir Europos socialinis fondas (ESF) – seniausias Europos Sąjungos fondas.  Šio fondo jubiliejų mini ir Europos socialinio fondo agentūra (ESFA), kuri nuo 2004 metų rūpinasi ESF investicijomis Lietuvoje. Tarp Europos Sąjungos lėšas Lietuvoje administruojančių institucijų jau penkioliktus metus dirbanti ESFA yra sukaupusi didžiausią darbo su ESF projektais patirtį.

ESF yra svarbiausia Europos investicijų į žmones priemonė. „Europos socialinio fondo investicijos nukreiptos  į dalykus, kuriuos gana sunku apčiuopti ar matyti iš karto. Tai vidiniai žmogaus pokyčiai: išaugęs pasitikėjimas savimi, įgyta kvalifikacija, galimybė įgyvendinti mokslinę idėją, prisijaukintos technologijos, pakitęs požiūris, nuostatos, gautas teigiamas impulsas, kokybiškesnė ar greitesnė paslauga. Vadiname tai „minkštaisiais“ dalykais, kurie turi ilgalaikę vertę,“ – sako Europos socialinio fondo agentūros direktorius Povilas Česonis.

Nuo 2004 m. ESF investicijų projektuose jau dalyvavo 1,2 mln. Lietuvos gyventojų, iš jų per 300 tūkst. bedarbių ir asmenų, kuriems gresia nedarbas. Fondo padedami įsidarbino daugiau nei 125 tūkst. lietuvių, o pradėjus skatinti savanorystę projektuose savanoriavo apie pusė tūkstančio jaunų žmonių.

Daugiau nei 3 tūkst. žmonių, sergančių priklausomybės nuo psichoaktyviųjų medžiagų ligomis, dalyvavo reabilitacijos programose, iš jų  522 toliau mokėsi arba įsidarbino. Apie 3 tūkst. neįgaliųjų baigė profesinės reabilitacijos programas ir daugiau nei pusė iš jų įsidarbino. Integrali pagalba į namus jau suteikta 2 769  asmenims.

Per pusę milijono įvairaus amžiaus šalies gyventojų mokėsi, įgijo kvalifikacijų ir gavo baigimo sertifikatus. Vien kompiuterinio raštingumo mokėsi 65 811 lietuvių. ESF finansuojamų projektų veiklose dalyvavo daugiau nei 400 tūkst. moksleivių, studentų, mokslininkų, tyrėjų, mokytojų, dėstytojų, mokslo institucijų administracijos darbuotojų. Pagal darbo sutartis įdarbinta apie 1,2 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbuotojų ir mokslininkų.

Mokymuose savo žinias bei kompetencijas tobulino 47,6 tūkst. valstybės institucijų ir įstaigų darbuotojų. Tobulinant vidaus administravimą ir veiklos valdymą įdiegta 182 sistemos (metodai) savivaldybėse ir kituose viešojo administravimo subjektuose. Parengti 2 164  savivaldybių detalieji ir specialieji planai, sukurtos ir patvirtintos 56 vietos plėtros strategijos.

Šiuo metu Lietuvoje įsibėgėja jau trečiasis ESF investicijų laikotarpis. Pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos investicijų veiksmų programą Lietuvai skirta ESF lėšų suma siekia 1,35 mlrd. eurų. ESFA administruoja didžiąją dalį šios sumos, t.y. 1,04 mlrd. eurų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Plečiama atvirosios prieigos duomenų bazė „Lituanistika“

Lietuvos mokslo taryba pasirašė finansavimo sutartį su Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) vykdyti projektą „Duomenų bazės „Lituanistika“ plėtra“ ir tęsti 10 metų vykdomus darbus. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »