EK rodo pasitikėjimą Lietuvos viešųjų finansų valdymu

Publikuota: 2017 m. vasario 13 d. pirmadienis

Šiandien, vasario 13 d., paskelbtose žiemos makroekonomikos prognozėse Europos Komisija (EK) numato, kad, pradėjus aktyviau įgyvendinti ES fondų lėšomis finansuojamus projektus, taip pat – didėjant eksportui, Lietuvos BVP 2017-2018 m. augs sparčiau nei pernai ir sieks atitinkamai 2,9 ir 2,8 proc.

Valdžios sektoriaus deficitas, EK prognozėmis, 2016 m. sudarys 0,5 proc. BVP, o šiais ir 2018-aisiais šis rodiklis sieks 0,7 proc. BVP.

„Mums svarbu, kad, vertindama valdžios sektoriaus balansą, Komisija atsižvelgia į struktūrinių reformų, šiuo atveju – socialinio modelio įgyvendinimo įtaką. Apskaičiuota, kad minėta reforma balansą didina maždaug 0,5 proc. BVP“, - sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Pasak ministro, viešųjų finansų būklę sustiprins ir griežtesnis valstybės išlaidų valdymas – tokį teigiamą drausmingo požiūrio į išlaidas poveikį kartu sparčiai augant mokesčių bazei, 2017-2018 metams prognozuoja ir EK. „Matome pasitikėjimą mūsų viešųjų finansų tvarumu, nes Lietuvos nėra tarp atidžiau stebimų valstybių, kurių viešieji finansų keltų rūpestį“, – komentuoja finansų ministras.

Prognozuojama kad padėtis darbo rinkoje taip pat nuosekliai gerės: augs atlyginimai, o nedarbas toliau mažės – nuo 7,5 proc. šiemet iki 7,1 proc. 2018-aisiais.

Komisija pabrėžia, kad nors ekonomikos augimas ES lygiu atsigauna, bet lieka neapibrėžtumas dėl vidaus veiksnių (rinkimų ciklo ES valstybėse), taip pat – išorinių, pasikeitus JAV politikai. Prognozėse atkreipiamas dėmesys į JAV dolerio stiprėjimą, kuris darys įtaką ES ekonomikai 2019-2020 m. laikotarpiu.

Šaltinis: finmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »