„Apple“ kompiuterių „Mac“ gamyba iš Kinijos bus perkelta į JAV

Publikuota: 2013 m. gegužės 23 d. ketvirtadienis

Kompanijos „Apple“ vadovas Timas Cookas atskleidė, kurioje JAV vietovėje jo vadovaujama kompanija pradės gaminti kompiuterius „Mac“. Dar praėjusiaisiais metais Cookas žadėjo, kad dalis gamybos iš Kinijos bus perkelta į JAV.

Sakydamas kalbą Senate antradienį „Apple“ vadovas patvirtino, kad kompiuteriai „Mac“ bus gaminami JAV teritorijoje, o tiksliau – Teksaso valstijoje. Šis žingsnis leis ne tik kurti naujas darbo vietas JAV piliečiams, bet ir kompanijai išvengti didelių mokesčių už iš užsienio importuojamus įrenginius.

„Į „Mac“ gamybą Jungtinėse Valstijose mes investuojame 100 mln. JAV dolerių, – sakė T. Cookas. – Kompiuteriai bus surenkami Teksase: komponentai bus gaminami Ilinojuje ir Floridoje, o įranga – Kentukyje ir Mičigane.“

Iki šiol kompiuteriai „Mac“ yra gaminami Kinijoje, prieštaringai vertinamoje „Foxconn“ gamykloje. Nors jau praėjusiais metais „Apple“ buvo patvirtinusi gandus, kad siekiama gamybą perkelti į JAV, iki šiol dar nebuvo aišku, kur tiksliai bus gaminami kompanijos kompiuteriai.

Šaltinis: itouch.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims (2)

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »