2016 m. II-ojo ketvirčio Lietuvos finansinis turtas išaugo 8 proc.

Publikuota: 2016 m. spalio 10 d. pirmadienis

Lietuvos bankas paskelbė 2016 m. antrojo ketvirčio Lietuvos finansinių sąskaitų ataskaitą. Pagal ją, 2016 m. antrojo ketvirčio šalies finansinio turto metinis augimo tempas buvo 8 procentai ir pralenkė įsipareigojimų augimo tempą (7 proc.). Minėto laikotarpio Lietuvos grynasis skolinimasis buvo 175,2 mln. eurų, tai sudarė 1,8 procento bendrojo vidaus produkto (BVP).

Ketvirčio pabaigoje Lietuva turėjo 131,3 mlrd. eurų vertės finansinio turto. Daugiausia jį sudarė nuosavybės priemonės ir investicinių fondų (IF) akcijos (37 mlrd. Eur) bei grynieji pinigai ir indėliai (30,4 mlrd. Eur)

2016 m. antrojo ketvirčio šalies įsipareigojimų metinis augimo tempas buvo 7 procentai. Labiausiai išaugo grynieji pinigai ir indėliai – 3 procentais. Ketvirčio pabaigoje Lietuva turėjo 149,3 mlrd. Eur įsipareigojimų. Didžiausią dalį įsipareigojimų sudarė nuosavybės priemonės ir IF akcijos (43,7 mlrd. Eur) bei grynieji pinigai ir indėliai (33,8 mlrd. Eur).

2016 m. antrojo ketvirčio pabaigoje ne finansų bendrovės turėjo 34,7 mlrd. eurų finansinio turto. Jo metinis augimo tempas buvo 12 proc. Ne finansų bendrovių skola 2016 m. antrojo ketvirčio pabaigoje buvo 15,1 mlrd. eurų ir sudarė 39,9 procento BVP.

2016 m. antrojo ketvirčio pabaigoje namų ūkių ir ne pelno institucijų (NPI) finansinis turtas sudarė 34,6 mlrd. eurų. Jo metinis augimo tempas buvo 1 procentas. Ketvirčio pabaigoje namų ūkiai turėjo 13 mlrd. eurų įsipareigojimų. Jų metinis augimo tempas buvo 4 procentai. Daugiausia įtakos įsipareigojimų augimui turėjo paskolos (4 %).

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »