Žinutes bus galima rašyti akimis

Publikuota: 2017 m. kovo 3 d. penktadienis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. Ji padės sergantiems sudėtingomis nervų sistemos  ligoms.

Naudodamasi išmaniojo telefono vaizdo kamera, programa geba sekti naudotojo  akių judesius ir mirksėjimą skirtingomis akimis. Akių judesys į vieną iš keturių šalių (į viršų, į apačią, į kairę, į dešinę) leidžia parinkti vieną iš keturių raidžių rinkinių. Schema su raidėmis pritvirtinama prie išmaniojo telefono išorinės pusės, kad būtų atsukta į naudotoją.

Pasirinkęs vieną iš keturių raidžių rinkinių naudotojas toliau tokiu pačiu būdu parenka atskiras raides. Be to, sistema dar parenka pagal kontekstą tinkamus žodžius. Norint ištrinti raidę reikia mirktelti kairiąja akimi, o norint patvirtinti – dešiniąja.

„Microsoft“ atstovų teigimu, ši programa padės žmonėms, kenčiantiems dėl judėjimo sutrikimų, naudotis technologijomis ir komunikuoti su kitais.

Šaltinis: PSM7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »