Žinutes bus galima rašyti akimis

Publikuota: 2017 m. kovo 3 d. penktadienis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. Ji padės sergantiems sudėtingomis nervų sistemos  ligoms.

Naudodamasi išmaniojo telefono vaizdo kamera, programa geba sekti naudotojo  akių judesius ir mirksėjimą skirtingomis akimis. Akių judesys į vieną iš keturių šalių (į viršų, į apačią, į kairę, į dešinę) leidžia parinkti vieną iš keturių raidžių rinkinių. Schema su raidėmis pritvirtinama prie išmaniojo telefono išorinės pusės, kad būtų atsukta į naudotoją.

Pasirinkęs vieną iš keturių raidžių rinkinių naudotojas toliau tokiu pačiu būdu parenka atskiras raides. Be to, sistema dar parenka pagal kontekstą tinkamus žodžius. Norint ištrinti raidę reikia mirktelti kairiąja akimi, o norint patvirtinti – dešiniąja.

„Microsoft“ atstovų teigimu, ši programa padės žmonėms, kenčiantiems dėl judėjimo sutrikimų, naudotis technologijomis ir komunikuoti su kitais.

Šaltinis: PSM7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »