„Siemens“ atidarė miestų plėtrai skirtą centrą „The Crystal“

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 22 d. šeštadienis

Šią savaitę Londone duris atvėrė pirmasis „Siemens“ miestų plėtrai skirtas centras, kuriame įkurta didžiausia pasaulyje tvariam miestų vystymuisi skirta paroda. Dėl kristalo formos „The Crystal“ vardu pavadintame pastate vyks diskusijos ir konferencijos miestų plėtros temomis, veiks technologijų ir inovacijų centras.

„Miestai yra pasaulio ekonomikos varikliai ir daro didžiausią poveikį aplinkai. Mūsų planetos vystymasis arba išnykimas priklauso nuo miestų. Todėl toks centras kaip “The Crystal„ yra plačių galimybių ir konkrečių sprendimų vieta“, – „The Crystal“ atidarymo ceremonijoje kalbėjo „Siemens“ prezidentas ir generalinis direktorius Peteris Löscheris.

„Siemens“ Kompetencijų centro, kuris įsikūręs „The Crystal“ pastate, ekspertai dalyvauja vykstančiuose moksliniuose tyrimuose, plėtoja technologijas ir sprendimus skirtus ateities miestų infrastruktūrai. Kitus du mažesnius miestų plėtrai skirtus centrus ateinančiais metais „Siemens“ planuoja pastatyti Šanchajuje ir Vašingtone.

„Viso pasaulio miestuose investuojama į vandens tiekimo, elektros tinklų, transporto sistemų, pastatų infrastruktūros kūrimą ir tobulinimą. Šiuo metu miesto investicijų rinka, į kurią mes taikome, siekia apytiksliai 300 mlrd. eurų per metus. Augant šiai rinkai “The Crystal„ padės palaikyti aktyvų dialogą su klientais. Šis miestų plėtros centras – lyg vizitinė Infrastruktūros ir miestų sektoriaus kortelė“, – pasakojo „Siemens“ valdybos narys ir Infrastruktūros ir miestų sektoriaus generalinis direktorius Rolandas Buschas.

„Siemens“ Infrastruktūros ir miestų sektoriuje dirba 87 000 darbuotojų, kurie rūpinasi tvarių technologijų miestų zonose kūrimu ir jų infrastruktūra.

Iškart po iškilmingo atidarymo „The Crystal“ tapo dviejų konferencijų veiksmo vieta. Nuo rugsėjo 20 d. „UN Habitat“ programa suburs sprendimų priėmėjus iš savivaldybių ir miesto planuotojus konferencijoje „Miestų planavimas miestų vadovams“. Rugsėjo 21 d. miestų plėtros centre rinksis į ateitį orientuotos „Skaitmeninis gyvenimo būdo dizainas miestuose“ konferencijos dalyviai. Šią konferenciją remia „Hubert Burda Media“, ir ji orientuota į tvarios miestų plėtros ir išmaniųjų miestų vizijas.

Daugiau negu 6300 kvadratinių metrų plotą užimantis „The Crystal“ yra puikus efektyvaus energijos naudojimo pavyzdys. Čia išeikvojama 50 proc. mažiau energijos ir išsiskiria 65 proc. mažiau anglies dvideginio nei panašaus pobūdžio pastatuose. Šildymo ir aušinimo poreikius miestų plėtros centre patenkina atsinaujinantys energijos šaltiniai. Be to, fotovoltinė sistema čia kuria ekologišką elektros energiją, taip pat surenkamas lietaus vanduo. Tarptautiniuose BREEAM ir LEED įvertinimuose „The Crystal“ kaip energiją taupantis pastatas gaus aukščiausius įvertinimus – „Išskirtinis“ ir „Platininis“. Su šiais pripažinimais „The Crystal“ taps vienu iš aplinkai draugiškiausių pastatų pasaulyje.

Miestų plėtros centras „The Crystal“ yra įsikūręs Niuhamo rajono savivaldybėje, istorinėje karalienės Viktorijos pakrantėje. Plačiajai visuomenei durys į šį centrą bus atvertos rugsėjo 29 d.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »