„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

Publikuota: 2017 m. kovo 13 d. pirmadienis

„Microsoft“ sukūrė robotą, gebantį gaudyti uodus. Jis padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai.

Robotas, pavadintas „Project Premonition“, geba atpažinti įvairių vabzdžių elgesį  ir sugauti tik tuos, kurių reikia.

Mokslininkų tikslas – iš anksto aptikti Zikos  virusą ir Rytų Nilo karštinę, kad būtų galima įspėti visuomenę ir medicinos darbuotojus apie gresiančią epidemiją.

„Microsoft“ tikisi, kad artimiausiu metu bepilotės skraidyklės  su uodus gaudančiais robotais skraidys virš miestų ir stebės aplinkos būklę.

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »