Kupertino viešbučio „Aloft“ gyventojus aptarnaus robotai

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 19 d. antradienis

Robotai – darbdavių džiaugsmas ir darbuotojų nelaimė. Kaip žinome, robotika, dirbtinis intelektas ir kitos dar prieš dešimtmetį egzotiškai atrodžiusios temos šiuo metu yra labai aktyviai nagrinėjamos įvairių sričių inžinierių. Svarbiausia, kad apčiuopiamų rezultatų šiose srityse jau pasiekta pakankamai, todėl labai realu, kad robotai pamažu gali tapti patrauklesniais ir pigesniais darbuotojais nei mes – žmonės.

Pavyzdžiui, vienas didžiausių pasaulio viešbučių tinklų „Starwood“, savo kolektyvą greitai papildys dviem naujais robotais „A.L.O. Botlrs“. Šie du robotai bus įdarbinti Kupertino „Aloft“ viešbutyje ir galės tiek aptarnauti viešbučio svečius, tiek mokės naudotis viešbučio liftu bei galės atlikti kitas priskirtas užduotis. Vis dėlto šiuo metu manoma, kad „A.L.O. Botlrs“ daugiausiai bus naudojami viešbučių svečių aptarnavimui. Tikimasi, kad būtent tai leis užtikrinti kur kas labiau personalizuotą ir privačią aplinką apsistojusiems svečiams nei jiems tiesiogiai bendraujant su įprastiniais darbuotojais.

Taigi, pavyzdžiui, jeigu svečias paskambins į viešbučio aptarnavimo skyrių ir paprašys papildomo dantų šepetėlio ar rankšluosčio, darbuotojui tiesiog pakaks sukrauti reikiamus daiktus į „A.L.O. Botlrs“ robotą bei nurodyti kambario numerį – visu likusiu daiktų pristatymo procesu bei bendravimu su svečiu pasirūpins pats robotas.

Tokios „A.L.O. Botlrs“ galimybės įgalinamos naudojant „Wi-Fi“ ir 4G interneto ryšį. Būtent jų dėka bus užtikrinama robotų komunikacija su viešbučio informacinėmis sistemomis ir liftu. Tuo tarpu sklandus roboto judėjimas patalpose realizuojamas naudojant integruotus sensorius bei specialią robotų operacinę sistemą.

Kai „A.L.O. Botlrs“ su numatytu paketu atvyks prie reikiamo kambario, jis paskambins į viešbučio svečio telefoną bei praneš apie pristatytus daiktus. Svečias atsiėmęs pareikalautus daiktus toliau su robotu bendraus naudodamasis „A.L.O. Botlrs“ priekyje integruotu lietimui jautriu ekranu. Tokiu būdu klientai viešbučio personalui duos grįžtamąjį ryšį ir įvertins robotų darbo kokybę.

„A.L.O. Botlrs“ robotams bandomasis laikotarpis Kupertino „Aloft“ viešbutyje prasidės jau šių metų rugpjūčio 20 dieną. Jeigu šis eksperimentas pasiteisintų, viešbučių tinklas neatmeta galimybės nuo 2015 metų pamažu pradėti naudoti robotus ir kituose viešbučiuose, kurių visame pasaulyje yra netoli 100.

Vaizdo medžiagą galite pamatyti čia.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »

Bilas Gatesas siūlo apmokestinti robotus

„Microsoft“ įkūrėjas Bilas Gatesas pareiškė, kad dirbantys robotai turi taip pat mokėti mokesčius kaip ir įprasti darbuotojai. skaityti »