Kupertino viešbučio „Aloft“ gyventojus aptarnaus robotai

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 19 d. antradienis

Robotai – darbdavių džiaugsmas ir darbuotojų nelaimė. Kaip žinome, robotika, dirbtinis intelektas ir kitos dar prieš dešimtmetį egzotiškai atrodžiusios temos šiuo metu yra labai aktyviai nagrinėjamos įvairių sričių inžinierių. Svarbiausia, kad apčiuopiamų rezultatų šiose srityse jau pasiekta pakankamai, todėl labai realu, kad robotai pamažu gali tapti patrauklesniais ir pigesniais darbuotojais nei mes – žmonės.

Pavyzdžiui, vienas didžiausių pasaulio viešbučių tinklų „Starwood“, savo kolektyvą greitai papildys dviem naujais robotais „A.L.O. Botlrs“. Šie du robotai bus įdarbinti Kupertino „Aloft“ viešbutyje ir galės tiek aptarnauti viešbučio svečius, tiek mokės naudotis viešbučio liftu bei galės atlikti kitas priskirtas užduotis. Vis dėlto šiuo metu manoma, kad „A.L.O. Botlrs“ daugiausiai bus naudojami viešbučių svečių aptarnavimui. Tikimasi, kad būtent tai leis užtikrinti kur kas labiau personalizuotą ir privačią aplinką apsistojusiems svečiams nei jiems tiesiogiai bendraujant su įprastiniais darbuotojais.

Taigi, pavyzdžiui, jeigu svečias paskambins į viešbučio aptarnavimo skyrių ir paprašys papildomo dantų šepetėlio ar rankšluosčio, darbuotojui tiesiog pakaks sukrauti reikiamus daiktus į „A.L.O. Botlrs“ robotą bei nurodyti kambario numerį – visu likusiu daiktų pristatymo procesu bei bendravimu su svečiu pasirūpins pats robotas.

Tokios „A.L.O. Botlrs“ galimybės įgalinamos naudojant „Wi-Fi“ ir 4G interneto ryšį. Būtent jų dėka bus užtikrinama robotų komunikacija su viešbučio informacinėmis sistemomis ir liftu. Tuo tarpu sklandus roboto judėjimas patalpose realizuojamas naudojant integruotus sensorius bei specialią robotų operacinę sistemą.

Kai „A.L.O. Botlrs“ su numatytu paketu atvyks prie reikiamo kambario, jis paskambins į viešbučio svečio telefoną bei praneš apie pristatytus daiktus. Svečias atsiėmęs pareikalautus daiktus toliau su robotu bendraus naudodamasis „A.L.O. Botlrs“ priekyje integruotu lietimui jautriu ekranu. Tokiu būdu klientai viešbučio personalui duos grįžtamąjį ryšį ir įvertins robotų darbo kokybę.

„A.L.O. Botlrs“ robotams bandomasis laikotarpis Kupertino „Aloft“ viešbutyje prasidės jau šių metų rugpjūčio 20 dieną. Jeigu šis eksperimentas pasiteisintų, viešbučių tinklas neatmeta galimybės nuo 2015 metų pamažu pradėti naudoti robotus ir kituose viešbučiuose, kurių visame pasaulyje yra netoli 100.

Vaizdo medžiagą galite pamatyti čia.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Dantis bus galima valytis be rankų

Elektroninis dantų šepetėlis „Amabrush“ veikia be rankų, jį tereikia įsikišti į burną. skaityti »

Kinijoje atidarytas Dirbtinio intelekto miestas

Hangzhou mieste įdiegta 90 inovatyvių projektų, veikiančių 15-os skirtingų dirbtinio intelekto sistemų pagrindu. skaityti »

Kaip ir kodėl naujosios technologijos skatina sportuoti?

Sporto populiarumo bangai vis dar augant, spėliojame, kas tam padarė įtaką. Vienas iš tai nulėmusių faktorių yra išmaniųjų technologijų tobulėjimas. skaityti »

Robotas išgelbėjo mergaitę nuo griūvančių lentynų

Permėje (Rusijoje) robotas išgelbėjo vaiką nuo griūvančių ant jo lentynų. skaityti »

Vilniuje lietuviai ir amerikiečiai filmuoja fantastinę dramą apie ateitį „001Lithium X“

Vilniuje prasidėjo bendros Lietuvos ir JAV gamybos vaidybinio filmo „001Lithium X“ filmavimo darbai. skaityti »

Kinijoje atidaryta mobili parduotuvė be kasininkų

Kinijoje atidaryta mobili parduotuvė be kasininkų „Moby Mart“, kuri gali pati važinėti gatvėmis. skaityti »

Serveriai šildys vandenį privačiuose namuose

Olandijos bendrovė „Nerdalize“ siūlo panaudoti serverių gaminamą šilumos energiją šildyti vandeniui. skaityti »

Lietuvos gyventojai – aistringiausi serialų žiūrovai Baltijos šalyse

Duomenys rodo, kad 81 proc. apklaustųjų šalyje linkę žiūrėti net keletą mėgstamo serialo serijų iš eilės. skaityti »

Australiškas monetas puošia bananai su pižamomis

Ir kas tik nevaizduojama ant monetų! Pavyzdžiui – bananai su pižamomis! skaityti »

Slovėnijoje populiarėja skaitmeniniai antkapiai

Vienose Slovėnijos miesto Mariboro kapinėse pasirodė unikalus antkapis su didžiuliu jutikliniu ekranu, kuriame galima peržiūrėti nuotraukas ir vaizdo įrašus. skaityti »