Japonijos korporacija „Panasonic“ paskelbė dalyvausianti triatlono varžybose Havajuose

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 19 d. pirmadienis

Tiesa, dalyviai nebus jos darbuotojai – „Panasonic“ į varžybas pasiųs tris nedidelius robotus, kurių kiekvienas rungsis vienoje rungtyje – bėgs, plauks ir važiuos dviračiu.

Jie turi pademonstruoti įkraunamų baterijų galimybes – varžybose bus naudojamas tik vienas jų komplektas – kiekvienam robotui po vieną, tiesa, varžybų metu jos bus įkraunamos. Robotai turės nuplaukti 3,8 kilometrus, nubėgti 42,2 kilometrus ir nuvažiuoti dviračiu 180 kilometrų. Kol kas į rekordus ar varžymąsi su sportininkais nepretenduojama - tikimasi, kad robotai, sukurti išradėjo Tomotaka Takahashi, įveiks visą distanciją maždaug per savaitę.

Beje, panašūs robotai jau lipo į Didyjį kanjoną (JAV), važiavo miniatiūriniu triračiu Le Manso 24 valandų automobilių lenktynėse bei pėsčiomis ėjo 500 kilomterų iš Tokijo į Kiotą.

Triatloninnkai yra nedidukai – dviratininkas ir bėgikas vos 25 centimetrų aukščio, plaukikas – 51 centimetro.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »