„Hitachi“ paskelbė sukūrusį elektros variklį, kuriame nenaudojami retieji žemės metalai

Publikuota: 2012 m. balandžio 15 d. sekmadienis

Japonijos aukštųjų technologijų įmonė „Hitachi“ pristatė elektros variklį, kuriame nėra retųjų žemės metalų, taip siekiama sumažinti gamybos išlaidas ir priklausomybę nuo importuojamų, daugiausia iš Kinijos, ribotų šių žaliavų resursų.

Prototipiniame  11 kilovatų galios variklyje magnetai pagaminti pagal technologiją, kurios  metu nebenaudojami retieji žemės metalai. Tikimasi, kad tokie varikliai bus pradėti gaminti 2014 metais.

„Hitachi“ pradėjo šį projektą 2008 metais, panašių žingsnių ėmėsi ir kitos Japonijos įmonės, įskaitant automobilių gamintoją „Toyota“, nes Kinija pradėjo riboti šių žaliavų eksportą.

Nuolatiniuose magnetuose, naudojamuose elektros varikliuose, paprastai yra retųjų žemės metalų, pavyzdžiui neodimio ir disprozio; šių medžiagų paklausa nuolat auga, o kainos didėja, ypač dėl beprasidedančios masinės hibridinių ir elektrinių transporto priemonių gamybos.

Japonija siekia sumažinti savo priklausomybę nuo šių žaliavų importo iš Kinijos, kuri valdo daugiau nei 90 procentų pasaulio atsargų ir kartas nuo karto imasi žingsnių apriboti jų eksportą ar pakelti kainą.

Japonija jau nukentėjo, kai Kinija laikinai nutraukė šių žaliavų eksportą 2010 metais, tada JAV, Japonija ir Europos Sąjunga per Pasaulio prekybos organizaciją pateikė bendrą skundą, teigdamos, kad Kinija nesąžiningai riboja eksportą, mėgindama suteikti pranašumą savo pramonei.

Retieji žemių elementai yra naudojami daugelyje aukštųjų technologijų produktų, įskaitant stiprius magnetus, akumuliatorius, LED šviestuvus, muzikos grotuvus, lazerius, vėjo turbinas, raketas. 

Todėl paskelbtas „Hitachi“ pasiekimas sukuriant naują elektros variklių gamybos technologiją yra svarbus tiek Japonijos pramonei, tiek ir kitoms šalims, naudojančioms šiuos metalus.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »