Bilas Gatesas siūlo apmokestinti robotus

Publikuota: 2017 m. vasario 21 d. antradienis

„Microsoft“ įkūrėjas Bilas Gatesas pareiškė, kad dirbantys robotai turi taip pat mokėti mokesčius kaip ir įprasti darbuotojai. Oksfordo universiteto tyrėjų analizė rodo, kad nuo 2023 iki 2033 metų robotai užims 50 proc. darbo vietų, o konsultacijų bendrovės „McKinsey & Company“ atlikto tyrimo ataskaitoje teigiama, kad jie jau dabar galėtų pakeisti 45  proc. darbo vietų.

B. Gatesas mano, kad robotų gamintojai ir naudotojai neturi pelnytis, išsisukdami nuo mokesčių. Robotų uždarbio dalis taip pat, kaip ir įprasto darbuotojo, turėtų būti skiriama sveikatos apsaugai, socialinėms programoms ir  teisėsaugos organams.

Vienas turtingiausių pasaulio žmonių teigia, kad robotų mokami mokesčiai galėtų padengti tas sritis, kuriose jaučiamas finansų trūkumas – visuomenės švietimui, senjorų ir neįgaliųjų priežiūrai, specialiųjų poreikių vaikams, taip pat žmonėms, praradusiems darbą dėl jų pakeitimo robotais.

Šaltinis: comments.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »