UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Publikuota: 2017 m. kovo 20 d. pirmadienis

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims.  Plačiajuosčio ryšio komisija, kuriai pirmininkauja UNESCO, paskelbė 2016 m. ataskaitą, rodančią, kad pasaulyje priėjimą prie interneto turi 12 proc. mažiau moterų, nei vyrų.   Tai vienu procentu daugiau nei 2013 metais.

Blogiausia situacija pastebima mažai išsivysčiusiose šalyse. Čia vyrų ir moterų prieinamumo skirtumas sudaro 31 proc., Afrikos šalyse – 23 proc.

Ataskaitoje numatyti konkretūs veiksmai, siekiant panaikinti lyčių diskriminaciją šioje srityje. Šalims siūloma iš pradžių surinkti visą informaciją apie gyventojų naudojimąsi internetu ir ją išanalizuoti. Šalių vyriausybės raginamos sudaryti sąlygas moterims gauti priėjimą prie interneto už prieinamą kainą, užtikrinti jų konfidencialumą ir saugumą internete, kelti moterų kompiuterinio išsilavinimo lygį, taip pat kurti internete moterims įdomų turinį ir teikti moterims aktualias paslaugas.

 

Šaltinis: UNESCO
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

„Vežanti“ interneto kaina studentams – nepramiegok!

Ar yra studentų, galinčių bent vieną dieną praleisti be interneto? Juo labiau, kad šiemetinė vasara nelepina šiluma. O atėjus rudeniui internetas tampa ne tik laisvalaikio pramoga, bet ir vertingu žinių šaltiniu, ryšio su dėstytojais ir kursiokais kanalu. skaityti »

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »