Europiečiai pirkdami internetu išleidžia vis daugiau pinigų

Publikuota: 2015 m. spalio 5 d. pirmadienis

Logistikos bendrovės „PostNord“ ataskaitoje „Elektroninė komercija Europoje“ skelbiama, kad europiečiai vis dažniau reguliariai apsiperka internetu ir išleidžia daug daugiau nei anksčiau. Apklausoje dalyvavo 11 000 tūkst. pirkėjų iš Belgijos, Danijos, Suomijos, Prancūzijos, Italijos, Olandijos, Norvegijos, Lenkijos, Islandijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos ir Vokietijos. Iš viso pernai iš šių šalių per el. prekybą gauta 180 mlrd. eurų, o tai 10 mlrd. daugiau nei dar metais anksčiau.

Populiarėja ir būdas apsipirkti iš užsienio. Palyginti su praėjusiais metais, europiečių, bent kartą įsigijusių prekių iš užsienio el. parduotuvių, skaičius padidėjo 11 mln. Šis apsipirkimo būdas populiariausias Skandinavijoje – net 70 proc. apklaustųjų bent kartą įsigijo prekių iš užsienio. Didžiojoje Britanijoje tokių pirkėjų – 58 proc., o Vokietijoje – 53 proc.

Daugiausia pinigų pirkiniams išleidžia anglai. Jų apsipirkimo vidutinė suma sudaro 1 028 Eur. Skandinavijoje vidutiniškai išleidžiami 549 Eur, Italijoje – 295 Eur.

Visose rinkose populiariausios prekės yra drabužiai, avalynė, buitinė technika ir knygos. Populiariausias apsipirkimo būdas yra atsiskaitant debetinėmis ir kreditinėmis kortelėmis. Daugumoje šalių, išskyrus Skandinaviją ir Belgiją, taip pat populiarus ir atsiskaitymas per „PayPal“.

Šaltinis: payspacemagazine.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »