Baltarusiai galės stebėti savo kreditų istoriją per internetą

Publikuota: 2016 m. sausio 7 d. ketvirtadienis

Baltarusijos nacionalinis bankas sukūrė kreditų registro portalą creditregister.by, kuriame galima sužinoti savo kreditų istoriją.

„Kad sužinotum savo kreditų istoriją, reikia užeiti į svetainę ir prisijungti per idenfitikavimo sistemą. Čia galima peržiūrėti, kokius turite įsipareigojimus bankui, koks kreditų reitingas, kaip vertinamas jūsų mokumas ir kt. Be to, sužinosite, kas pateikė bankui užklausą apie jūsų kreditų istoriją“, – apie naują sistemą pasakojo Viktoras Plenkinas, Baltarusijos nacionalinio banko Kreditų registro skyriaus vadovas.

Kol kas per internetą sužinoti savo kreditų istoriją gali tik banko „Belgazprombank“ klientai. Numatoma, kad artimiausiu metu kreditų istorija bus prieinama ir kitų bankų klientams. Jie pirmieji išbandys testinę portalo versiją. Vėliau portale pasirodys ir naujų funkcijų. Kreditų istoriją nemokamai bus galima gauti kartą per metus, o norint ją gauti kitus kartus teks mokėti tam tikrą mokestį. Žadama, kad jis bus mažesnis, nei dabartinis mokestis užsisakant kreditų istoriją popieriniu pavidalu iš Baltarusijos nacionalinio banko (jo kaina šiuo metu – 50 tūkst. Baltarusijos rublių (2,5 euro).

Kreditų istorijoje saugomi ir asmeniniai duomenys – kliento gimimo data, lytis, pilietybė, registracijos vieta. Kaupiama informacija apie šiuo metu paimtus ir anksčiau išsimokėtus kreditus (kada, kokia suma, kokie bankai suteikė kreditą, kada buvo išsimokėta, ar neliko skolos ir pan.). Jei klientas pastebės kokių nors trūkumų, gali kreiptis į Baltarusijos nacionalinį banką, kad šis patikslintų informaciją.

Šaltinis: belta.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »

Interaktyviame žemėlapyje galima sužinoti, kur ir kodėl nėra elektros

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ gerindama klientų informavimą pristato interaktyvų žemėlapį, kuriame realiu laiku skelbiama informacija apie elektros skirstymo tinklo darbą. skaityti »

Neįgaliųjų organizacija imasi socialinio verslo

Protinę negalią turinčių asmenų užimtumu besirūpinanti neyriausybinė organizacija VšĮ Lobių dirbtuvės imasi naujos veiklos – medžio gaminių pardavimu el. parduotuvėje. skaityti »