Stambiausia Kinijos interneto parduotuvė bus padalyta į tris dalis

Publikuota: 2011 m. birželio 19 d. sekmadienis

Kompanija „Alibaba“, valdanti Kinijos el. komercijos rinką, nusprendė atlikti savo antrinės įmonės – interneto parduotuvės „Taobao“ – reorganizaciją. Jos metu „Taobao“ tinklalapis bus padalytas į tris atskiras įmones: „Taobao Marketplace“, „Taobao Mall“ ir „eTao“. Spėjama, jog pirmoji koncentruosis ties privačių kompanijų sandėriais, antroji suteiks galimybę įgyvendinti sandėrius tarp kompanijų ir privatininkų, o trečioji atliks paieškos sistemos funkcijas.

Kaip nurodo „Reuters“, toks „Alibaba“ sprendimas reiškia, jog kažin ar artimiausiu metu „Taobao“ imsis IPO, kaip tikėjosi rinkos žaidėjai. Be to, sprendimas padalyti „Taobao“ gali apsunkinti „Alibaba“ akcininkų santykius. Šiuo metu 40 proc. kompanijos priklauso „Yahoo!“, ir „Alibaba“ ne kartą teigė ketinanti išpirkti šią dalį.

„Goldman Sachs“ vertinimu, „Taobao“, kuri vienija 30 tūkst. platintojų, valdo 70 proc. internetinių pardavimų Kinijoje. Kas minutę „Taobao“ puslapyje parduodama apie 53 tūkst. prekių.

 

Šaltinis: bbc.co.uk
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »