Socialinių tinklų karta: ką jie turi, ko neturėjo kiti?

Publikuota: 2016 m. sausio 29 d. penktadienis

Socialiniuose tinkluose praleidžiama vis daugiau laiko. Jaunesniosios kartos atstovai užaugo žiūrėdami „Youtube“ vaizdelius bei bendraudami su draugais „Facebook“. Šiandien vos į mokyklą pradėję vaikščioti vaikai čia jau turi susikūrę savo paskyras ir aktyviai jomis naudojasi. Tačiau kokias iš tiesų galimybes tai suteikia jaunimui?

Drąsesni ir labiau prisitaikantys

Pasak Mykolo Romerio universiteto profesoriaus, psichologo Gedimino Navaičio, jaunesnioji karta yra kur kas labiau imlesnė naujovėms. „Po Nepriklausomybės atkūrimo gimę jaunuoliai visą gyvenimą gyveno itin greitai besikeičiančių technologijų aplinkoje. Jiems beaugant, kompiuteriai ir telefonai pasikeitė ne vieną kartą. Dėl šios priežasties jiems lengviau prisitaikyti prie mus vis pasiekiančių naujovių,“ – kartos ypatumus vardijo pašnekovas.

Kaip pagrindinę šių dienų jaunimo savybę profesorius išskyrė jų laisvumą: „Internetas yra laisva, demokratinė erdvė, kur cenzūra yra sunkiai įsivaizduojama. Augdami tokioje erdvėje, žmonės tampa laisvesni, atviriau reiškia savo nuomonę, labiau įsitraukia į socialines iniciatyvas. Bendravimas tampa atviresnis, o tai ypač padeda uždaresniems, sunkiau realybėje bendraujantiems jaunuoliams. Virtuali erdvė jiems neatrodo tokia baugi, ir joje jie greičiau išmoksta reikalingų bendravimo įgūdžių“.

Informacija pagal poreikį

Tarp jaunimo gerai žinomas įvairių vaizdo klipų kūrėjas, šiuo metu socialiniame tinkle „Facebook” turintis per 56 tūkst. sekėjų, Omantas Jokubaitis sako, kad didžiausias socialinių tinklų privalumas yra ne pernelyg dažnas asmeninio gyvenimo demonstravimas, o galimybė greitai susisiekti su žmonėmis, kurių esi senokai nematęs ar neturi jų telefono numerio. „Pavyzdžiui, aš pats nesu linkęs dalinti savo asmeninio telefono numerio kam papuola, tad socialiniai tinklai tampa vienintele priemone kaip su manimi susisiekti. „Messenger“ ar kitos susirašinėjimui skirtos programėlės telefone juk nemokamos ir kol telefonas įjungtas, tol matau, kas man rašo“, – teigė pašnekovas.  

Paklaustas, ar įsivaizduoja gyvenimą be paskyros „Facebook“, O. Jokubaitis atsakė teigiamai, nes asmeninį gyvenimą sieti su šiuo tinklu ir taip vengia. Tačiau yra kitų kanalų, kurie jam atrodo labai naudingi. „Nežinau, ar galėčiau įsivaizduoti gyvenimą be „Youtube“. Šiuo metu ten sutalpinta labai daug informacijos bei pagalbos įvairiems atvejams“, – prisipažino jis.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą? (1)

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios (2)

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »