Papildytos realybės technologijos tampa miestų planavimo įrankiu

Publikuota: 2012 m. balandžio 14 d. šeštadienis

Ar norite žinoti, koks vaizdas atsivers iš planuojamo namo balkono arba kaip biurų pastatas įsiterps į aplinką? Suomijos techninių tyrimų centras (VTT Technical Research Centre) pasiūlė papildytos realybės technologiją, kuri leidžia tai pamatyti išmaniojo  telefono ar „iPad“ planšetinio kompiuterio ekrane. 

Šio centro sukurta programinė įranga dėl savo praktinio pritaikymo galimybių jau sulaukė nemažo susidomėjimo tiek Suomijoje, tiek ir kitose šalyse. 

Čarlzo Vudvardo (Charles Woodward), vieno iš papildytos realybės projekto kūrėjų teigimu, naujos virtualizavimo technologijos suteiks dideles galimybes ne tik architektams ir projektuotojams, bet taip pat į miestų planavimo specialistams, nes papildyta realybė gali būti naudojama ir kaip dar viena komunikacijos priemonė, padedanti geriau bendrauti su gyventojais bei sužinoti jų nuomonę apie planuojamus projektus. 

Be to, papildytos realybės technologija taip pat suteikia privalumų ir interjero dizaineriams, leidžianti tiesiog vedant kompiuterio ar išmaniojo telefono ekranu per patalpą, iš karto pamatyti, kaip ji atrodys po rekonstrukcijos.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą? (1)

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios (2)

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »