Moksleiviai bus mokomi programuoti garaže ir per internetą

Publikuota: 2015 m. gruodžio 9 d. trečiadienis

Didžioji dalis Lietuvos moksleivių norėtų išmokti programuoti ir mano, kad būsimose darbo paieškose šios žinios bus reikalingos. Tai rodo pasaulinės programavimo valandos proga atlikta 12-18 m. amžiaus Lietuvos moksleivių apklausa.

„Microsoft Lietuva“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa atskleidė, kad šiandien išmokti programuoti norėtų net 62 proc. šalies moksleivių (71 proc. berniukų ir 55 proc. mergaičių), o 15 proc. (16 proc. berniukų ir 15 proc. mergaičių) teigia, kad jau moka.

„Tyrimo skaičiai džiugina ir žada gerą ateitį Lietuvai. Dar smagiau, kad programavimu aktyviai domisi ir mergaitės. Turime aktyviai keisti stereotipą, kad tai berniukiškas mokslas. Programavimą reikia pristatinėti, kaip kūrybinį procesą, įgalinantį realizuoti bet kokias savo idėjas ir praversiantį ateities karjeroje. Moksleiviai tai supranta – 65 proc. jų mano, kad, ieškant darbo, programavimo žinios bus reikalingos“, – sako Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

Tiesa, net pusė apklaustų vaikų mano, kad sukurti programėlę ar paprastą žaidimą yra labai sunku. „Vaikai be reikalo baiminasi. Žengti pirmiesiems programavimo žingsniams nereikia net specialių programų ir pasiruošimo, pakanka interneto naršyklės, ir jau per valandą gali gimti visai paprastas žaidimas ar programėlė išmaniajam telefonui“, – teigia A. Kavaliauskas. Pasak jo, puiki vieta startui – specialiai pasaulinei programavimo valandos iniciatyvai parengtos paprastos programavimo pamokėlės, kurioms tereikia tik interneto naršyklės.

Programavimo valandos savaitės proga „Microsoft Lietuva“, bendradarbiaudama su programavimo ir žaidimų kūrimo specialistais „App Camp“ („Mediapark“ dalis), gruodžio 11 d. rengia virtualią programavimo pagrindų pamoką. Pamoka vyks Vilniuje „Green Garage“ technologijų laboratorijoje (Konstitucijos pr. 12).  Į ją kviečiami 8-12 klasių moksleiviai. Kiekvienas programavimo pamokos dalyvis turės savo asmeninį kompiuterį, kuriame su „AppCamp” mokytojo pagalba susipažins su programavimo pagrindais ir parašys pirmąsias programos kodo eilutes. Pertraukėlių metu dalyvių lauks „Green Garage“ esančios technologijos: 3D spausdintuvai, skeneriai, lazeriniai pjaustymo prietaisai ir kitos, bei galimybė pažaisti naujuoju Xbox.

Programavimo pamokėlės bus tiesiogiai transliuojamos ir per internetą „Delfi TV“. Prisijunkite gruodžio 11 d. nuo 9 iki 12 val. Transliaciją įgyvendina „Penki TV“.

Programavimo valandą organizuoja nevyriausybinė organizacija „Code.org“ kartu su daugiau nei 100 partnerių visame pasaulyje per tiksliųjų mokslų savaitę (gruodžio 7–13 d.). Pernai (žr. nuotrauką) ši iniciatyva pasiekė per 100 mln. moksleivių 180 šalių. Šiemet planuojamea kad visame pasaulyje įvyks per 100 tūkst. šios iniciatyvos renginių. „Microsoft“ yra vienas iš iniciatyvos partnerių.

Daugiau informacijos apie „Hour of Code“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą? (1)

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios (2)

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »