Klaviatūra, naudojanti saulės energiją

Publikuota: 2011 m. birželio 29 d. trečiadienis

Saulė yra didžiausias mums prieinamas energijos šaltinis. Vien per vieną valandą gaunamos saulės energijos kiekis viršija tai, ką 6,8 mlrd. žmonių suvartoja per metus. Suvokdamas, koks galingas energijos šaltinis yra saulė, Charlesas Frittsas 1883 metais sukonstravo pirmuosius saulės šviesos elementus. Nuo tada saulės energija nedingsta iš visuomenės akiračio ir vis dažniau daro įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui.

„Logitech“ sukūrė pirmąją pasaulyje klaviatūrą „Wireless Solar Keyboard K750“, maitinamą saulės šviesos energija. Bendrovės inžinieriai taip pat suskaičiavo ir pateikė faktų apie saulės šviesos energiją, kurie atskleidė, ką nepaprasto galėtume nuveikti su energija, kurią sutaupytume pakeitę klaviatūras.
Pirmiausia, jeigu visas pasaulis naudotų „Logitech Wireless Solar Keyboard K750“, kiekvienais metais būtų sutaupyta 828 milijonų AA tipo elementų, o sutaupytos elektros energijos kiekvienais metais pakaktų apšviesti beveik keturiems Eifelio bokštams.
Jeigu visas pasaulis reikalingą energiją gautų iš saulės per saulės šviesos elementus, jais reikėtų padengti tik 0,3 procento visų žemynų ploto, kad būtų patenkinti visi mūsų elektros energijos poreikiai.
„Logitech Wireless Solar Keyboard K750“ įkrauna savo akumuliatorius esant bet kokiai šviesai – tiesioginiams saulės spinduliams ar išsklaidytai šviesai. Visiškai įkrovus akumuliatorius, klaviatūra galima naudotis mažiausiai 3 mėnesius visiškoje tamsoje.

Štai tokie įdomūs faktai, kaip sutaupyti ir gelbėti pasaulį.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą? (1)

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios (2)

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »