Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Publikuota: 2017 m. vasario 22 d. trečiadienis

Kinijos Dongguan miesto fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais. Rezultatas pranoko visus lūkesčius – produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc.

Kinijos bendrovė „Changying Precision Technology“ iš pradžių ieškojo 650-ies darbuotojų mobiliųjų telefonų gamybai. Tačiau galiausiai vietoje šių žmonių ji įdarbino 30 robotų, kurie dirba 10-yje gamybos linijų. Šiuo metu įmonėje dirba tik 60 žmonių, iš kurių trys stebi ir tikrina galybos liniją, o kiti stebi kompiuterinių sistemų valdymą.

Įmonės atstovai mano, kad žmonių skaičių galima dar labiau sumažinti – nuo 60 iki 20 žmonių. Vienintelis trūkumas – gresianti buvusių darbuotojų bedarbystė.

Oksfordo universiteto ir Oksfordo Martino mokyklos kartu atliktas tyrimas parodė, kad 47 proc. JAV gyvenančių darbuotojų rizikuoja netekti darbo per artimiausius 20 metų.

Šaltinis: PSM7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »