Kas trečias gyventojas – „perkrautas“ technologijomis

Publikuota: 2011 m. liepos 10 d. sekmadienis

Kembridžo universitete atliktas mokslinis tyrimas rodo, kad trečdalis žmonių jaučiasi „perkrauti“ technologijomis. Tuo metu vaikai vis dar pirmenybę teikia gyvam bendravimui.

Aštuonis mėnesius trukęs mokslinis projektas, kuriame rinkti duomenys ne tik iš Didžiosios Britanijos, parodė, kad 38 proc. 10–14 metų vaikų galvoja, jog šiuolaikinės technologijos gali būti „nuviliančios“. Panašiai jaučiasi ir dešimtmečiu vyresni gyventojai.

Beje, didžioji dalis jaunimo pripažino, kad mieliau bendrautų gyvai nei skaitmeniniu būdu. Tie žmonės, kurie teigė esantys „perkrauti“ technologijomis, taip pat pasirodė esantys mažiau patenkinti kitais gyvenimo aspektais. Žmonės, kurie kontroliuoja technologijų naudojimą, jaučiasi laimingesni.

„Tyrimas parodė, kad komunikacijos technologijos veikia mus daugiausia teigiamai, tačiau yra pavyzdžių, kai žmonės nesusitvarko su technologijomis“, – teigia tyrimą atlikę mokslininkai.

Beveik pusė apklaustų jaunuolių teigė, kad bando sumažinti laiką, praleistą su technologijomis.

Šaltinis: diena.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą? (1)

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios (2)

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »