Kas trečias gyventojas – „perkrautas“ technologijomis

Publikuota: 2011 m. liepos 10 d. sekmadienis

Kembridžo universitete atliktas mokslinis tyrimas rodo, kad trečdalis žmonių jaučiasi „perkrauti“ technologijomis. Tuo metu vaikai vis dar pirmenybę teikia gyvam bendravimui.

Aštuonis mėnesius trukęs mokslinis projektas, kuriame rinkti duomenys ne tik iš Didžiosios Britanijos, parodė, kad 38 proc. 10–14 metų vaikų galvoja, jog šiuolaikinės technologijos gali būti „nuviliančios“. Panašiai jaučiasi ir dešimtmečiu vyresni gyventojai.

Beje, didžioji dalis jaunimo pripažino, kad mieliau bendrautų gyvai nei skaitmeniniu būdu. Tie žmonės, kurie teigė esantys „perkrauti“ technologijomis, taip pat pasirodė esantys mažiau patenkinti kitais gyvenimo aspektais. Žmonės, kurie kontroliuoja technologijų naudojimą, jaučiasi laimingesni.

„Tyrimas parodė, kad komunikacijos technologijos veikia mus daugiausia teigiamai, tačiau yra pavyzdžių, kai žmonės nesusitvarko su technologijomis“, – teigia tyrimą atlikę mokslininkai.

Beveik pusė apklaustų jaunuolių teigė, kad bando sumažinti laiką, praleistą su technologijomis.

Šaltinis: diena.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »