Kada išpopuliarės 4K vaizdo standartas?

Publikuota: 2017 m. sausio 6 d. penktadienis

Televizorių ekranai nuolat tobulėja. Prognozuojama, kad iki 2020 metų įsigalės naujasis 4K standartas, kuris padės perduoti dar tikslesnį, ryškesnį ir kontrastingesnį vaizdą.

4K visų pirma skiriasi didesniu vaizdo dalelių skaičiumi ekrane – iš pradžių jis siekė 3840 x 2160, dabar net 4096 x 2160. Standartinės televizijos vaizdas ekrane tesiekia  720 x 480, HD kokybės – 1920 x 1080. Taigi 4K televizoriaus ekranai dar labiau priartės prie plačiaekranių kino teatrų ekranų.

4K kokybės vaizdą galima žiūrėti iš arti, nepaisant to, kad televizoriaus ekranas labai didelis. Pvz., 65-ių colių 4K televizorių galima žiūrėti iš 2 metrų atstumo.

Patys naujausi 4K televizoriai gaminami 4K HDR (angl. High Dynamic Range) – išplėsto dinaminio diapazono raiška. Šis formatas leidžia pamatyti dar didesnį kontrastą tarp šviesaus ir tamsaus. Nors iš pirmo žvilgsnio debesys atrodo tiesiog pilki, žmogaus akis sugeba pamatyti, kad ta pilka spalva sudaryta iš daugybės atspalvių. Būtent juos sugeba tiksliai perduoti naujasis vaizdo raiškos formatas.  

Kol kas trūksta 4K vaizdo TV transliacijų, todėl kol kas įsigyjant 4K televizorių reikia atkreipti dėmesį į tai, kaip jis rodo žemesnės raiškos vaizdą.

4K ir 4K HDR raiškos vaizdą jau galima filmuoti kai kuriomis šiuolaikinėmis vaizdo kameromis ir išmaniaisiais telefonais.

Šaltinis: popmech.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą? (1)

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios (2)

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »