Japonai sužymės senjorus QR kodu

Publikuota: 2016 m. gruodžio 22 d. ketvirtadienis

Japonijos kompanija „Iruma“ sukūrė nemokamą QR kodu pagrįstų žymių sistemą. Tikimasi, kad tokios žymės leis žmonėms lengvai surasti demencija sergančius šeimos narius.

Demencija – įgyta silpnaprotystė, kurios vienas iš požymių yra trumpalaikės ir ilgalaikės atminties sutrikimas. Viena iš labiausiai paplitusių demencijų – Alzhaimerio liga. Dėl atminties praradimo demencija sergantys senyvo amžiaus žmonės dažnai paklysta netgi pažįstamoje aplinkoje – be priežiūros palikti žmonės, sergantys įgyta silpnaprotyste, gali išeiti į gatvę be dokumentų ir tada pagalbos tarnybų darbuotojams sunku nustatyti asmens tapatybę ir gyvenamąją vietą.

Siekdami sumažinti dėl senatvinės silpnaprotystės pasiklydusių asmenų skaičių, japonai siūlo naudoti ant nago priklijuojamas kvadratines žymeles. Ant 1 cm² lipduko atspausdintas QR kodas, kuriame pateikiamas adresas, telefonas ir unikalus identifikavimo numeris, pagal kurį pagalbos tarnybų darbuotojai galėtų sužinoti smulkesnę informaciją apie rastą žmogų.

Panašiu tikslu dažnai naudojamos prie rūbų tvirtinamos informacinės lentelės ir GPS sekikliai. Nežiūrint akivaizdžios tokių priemonių naudos, visada lieka galimybė, kad demencija sergantis žmogus apsivilks kitą rūbą arba pamirš GPS sekiklį namie. Tuo metu lipdukas su QR kodu nenusiplauna, nesukelia diskomforto naudotojui ir laikosi porą savaičių.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha