Ateities telefonai supras žmonių kalbą?

Publikuota: 2011 m. liepos 11 d. pirmadienis

Kokie turėtų būti išmanieji telefonai ateityje? Apie tokias galimybes Australijoje vykusiame verslo renginyje kalbėjo Steve Wozniak – vienas iš kompanijos ‚Apple“ įkūrėjų.

„Per artimiausius penkerius metus išmanieji telefonai išmoks suprasti žmogaus balso komandas“, – sakė S. Wozniak.

Žinoma, jis kalbėjo ne apie primityvų balsų rinkinį ir ne apie tas paieškos funkcijas, kurias realizuoja „Google“ savo platformoje. Išmanieji telefonai išmoks vykdyti daugumą naudotojų komandų, kurias palaiko vartotojo sąsajos taikomosios programos ir operacinė sistema. Išmanieji telefonai jau priartėjo prie žmogaus – žvelgiant į apsikeitimo informacija kanalų kiekį, jie atpažįsta paveiksliukus, supranta prisilietimus, „orientuojasi“ erdvėje ir vietovėje, o kalbos įvesties komandų supratimas yra kitas vartotojo sąsajos plėtros etapas.

Tačiau jutikliniai ekranai vis tik liks dominuojančiu išmaniųjų telefonų valdymo būdu, kadangi balso komandas ne visąlaik patogu naudoti – kartais pirštu ekraną paliesti daug paprasčiau.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą? (1)

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios (2)

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »