Vietoj banko skyriaus – savitarnos įrenginys

Publikuota: 2017 m. sausio 17 d. antradienis

Londono tyrimų bendrovės RBR (angl. Retail Banking Research) tyrimas rodo, kad per pastaruosius dvejus metus daugėjo bankomatų, įrengtų toli nuo bankų klientų aptarnavimo skyrių. Nutolusių bankomatų skaičius pasaulyje 2015 m. išaugo 51 proc.

Pagrindinė priežastis – sumažėjęs banko skyrius lankančių žmonių skaičius ir padidėjęs informacijos paieškos užklausų per internetą skaičius. Dėl to bankai uždaro vis daugiau filialų, o juos pakeičia bankomatais ar kitais moderniais savitarnos įrenginiais, kuriuos vertina kaip pigesnį alternatyvų bankų skyrių variantą.

Per pastaruosius dvejus metus buvo uždaryta daugiau nei tūkstantis įvairių bankų filialų. Neretai bankai nenori išlaikyti ar atidaryti skyrių kaimuose ir mažose gyvenvietėse, todėl ten visas finansines paslaugas žmones gali gauti tik per savitarnos įrenginį.

Patogų šiuolaikišką savitarnos sprendimą pernai pasiūlė ir bankinių technologijų bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2). Tai techninės ir programinės įrangos sprendimas „VTM.iQ“, kurį sudaro savitarnos terminalas „CuRiE“ ir automatinis seifas „CS 6060“ su grynųjų pinigų recirkuliacijos funkcija bei įdiegta specializuota programine įranga. Ši įranga visiškai atstoja banko skyrių, nes naudodamasis ja klientas gali ne tik atlikti visas bankines operacijas, bet ir per nuotolį pasikonsultuoti su banko darbuotoju, atsidaryti banke sąskaitą, netgi gauti banko kortelę ir pasiimti kreditą.

Šis BS/2 sprendimas jau sėkmingai veikia Azerbaidžano ir Kazachstano bankuose.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija (1)

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »