Ūkio bankas įvertintas „Nacionaliniame atsakingo verslo apdovanojime 2011“

Publikuota: 2012 m. gegužės 12 d. šeštadienis

Ūkio bankas gegužės 8 d. įvykusiame iškilmingame „Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo 2011“ (toliau NAVA) renginyje buvo įvertintas už socialinės atsakomybės principų diegimą ir tobulinimą savo veikloje. Ūkio bankas tapo vienu iš trijų „Socialiai atsakingos įmonės 2011“ rinkimų finalininkų Lietuvos didelių įmonių kategorijoje.  Be to, Ūkio bankui buvo įteiktas specialusis apdovanojimas „Už gerą lyčių balansą vadovaujančiuose postuose“.

„Jau trečią dešimtmetį dirbdami Lietuvos žmonėms tiek savo kasdienėje veikloje, tiek įgyvendindami įvairius visuomeninius projektus, laikomės socialiai atsakingo verslo principų. Tai, kad patekome tarp trijų socialiai atsakingiausių įmonių Lietuvos didelių įmonių kategorijoje, mus iš tiesų džiugina ir skatina dar aktyviau ir nuosekliau siekti pažangos šioje srityje“, – sakė Ūkio banko Valdybos pirmininkas Gintaras Ugianskis.

NAVA vertinimo komisija ne tik nominavo Ūkio banką „Socialiai atsakingos įmonės 2011“  apdovanojimui Lietuvos didelių įmonių kategorijoje, bet ir įteikė specialųjį apdovanojimą už tai, kad yra sukurtas geras lyčių balansas bendrovės vadovaujančiuose postuose. 60 proc. bendrovės vadovaujančių darbuotojų yra moterys (užimančių departamentų direktorių, pavaduotojų, skyrių viršininkų, filialų valdytojų bei pavaduotojų pareigas). Joms Ūkio banke užtikrinamos visos karjeros galimybės ir nėra kliūčių realizuoti savo profesines ambicijas ir tikslus, o įdėtos pastangos yra pastebimos ir įvertinamos.  

Nacionalinis atsakingo verslo apdovanojimas – tai vienintelė tokio pobūdžio valstybės institucijų iniciatyva Lietuvoje, kuria siekiama skatinti įmones diegti socialinės atsakomybės (ĮSA) principus savo veikloje bei didinti socialiai atsakingos veiklos įvaizdį. Nacionaliniu atsakingo verslo apdovanojimu 2011 trijose nominacijose (Metų darbovietė, Bendruomeniškiausia metų įmonė bei Metų aplinkosaugos įmonė) pagerbtos tos įmonės, kurių veikla demonstruoja lyderystę ir įsipareigojimą veikti skaidriai, sąžiningai elgtis su darbuotojais, visuomene ir valstybe, vertinti verslo veiklos poveikį aplinkai ir mažinti tokio poveikio neigiamas pasekmes. Renkant 2011 metų „Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo“ laureatus svarbiausias dėmesys buvo skiriamas skaidrumo ir antikorupcijos aspektams versle. Išskirtinis dėmesys Metų darbovietės nominacijoje buvo skiriamas ir lyčių lygybės klausimams.

Iš viso organizatoriai šiemet gavo 91 įmonių paraišką iš 51 įmonės. Populiariausia tarp pareiškėjų buvo Metų darbovietės nominacija, kuriai pateikta 35 paraiškos. Antroje eilėje pagal populiarumą – Bendruomeniškiausios metų įmonės nominacija, kuriai pateikta 31 paraiška. Metų aplinkosaugos įmonės nominacijai pateikta 25 paraiškos. Paraiškas 2011 m. apdovanojimui pateikė 15 didelių Lietuvos įmonių, 16 mažų ir vidutinio verslo įmonių ir 20 Lietuvoje veikiančių užsienio kapitalo įmonių.

Nacionalinis atsakingo verslo apdovanojimas – tai kasmetinė iniciatyva, kurią rengia Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje kartu LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir kitais partneriais. Juo pagerbiamos įmonės, kurios per praėjusius metus labiausiai pasižymėjo ir padarė didžiausią pažangą įmonių socialinės atsakomybės (ĮSA) srityje. Pirmasis Nacionalinis atsakingo apdovanojimas buvo surengtas 2007 m. pabaigoje. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

   

 


Captcha
 

Susiję vaizdo siužetai