Pradėta vieša konsultacija dėl būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelio ir jo kainos ribos nustatymo

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 3 d. trečiadienis

Lietuvos bankas pradėjo viešą konsultaciją dėl mokėjimo paslaugų, kurių kaina bus ribojama, krepšelio sudėties ir jo galimos didžiausios kainos nustatymo metodikos. Nuo 2017 m. vasario 1 d. gyventojai bankuose ir kredito unijose galės turėti pagrindinę mokėjimo sąskaitą su tokiu krepšeliu, todėl mokėjimo paslaugos taps labiau prieinamos gyventojams.

„Pakeistas Mokėjimų įstatymas suteikė Lietuvos bankui mandatą nustatyti būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelio sudėtį ir jo kainos viršutinę ribą, kurios bankai ir kredito unijos negalės peržengti. Prasidėjusi vieša konsultacija dėl to vyks tris savaites. Per rugsėjį numatome patvirtinti galutinį būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelį ir jo kainą. Mokėjimo paslaugų teikėjams duodame pakankamai laiko pasirengti pokyčiams šioje srityje“, – sakė Tomas Karpavičius, Lietuvos banko Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus viršininkas.

Numatoma, kad pagrindinė mokėjimo sąskaita apims daugelį būtiniausių paslaugų. Tai:

● sąskaitos atidarymas;

● sąskaitos valdymo ir mokėjimų inicijavimo elektroniniu būdu priemonės;

● neribotas gautų mokėjimų eurais įskaitymas;

● neribotas grynųjų pinigų įmokėjimas įstaigos parinktu būdu;

● grynųjų pinigų išmokėjimas – ne mažiau kaip 550 Eur/mėn. Bankų klientams – bet kuriame Europos ekonominėje erdvėje veikiančiame bankomate, o kredito unijų klientams – kredito unijų pasirinktu būdu;

● mokėjimo kortelė ir mokėjimo operacijos kortele;

● ne mažiau kaip 10 pervedimų per mėnesį, kurie apimtų mokėjimus internetu (įskaitant įmokas, e. sąskaitų apmokėjimą, pervedimus įstaigos viduje ir į kitus mokėjimo paslaugų teikėjus) bei tiesioginio debeto operacijas.

Už paslaugas, neįtrauktas į pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugų krepšelį, kredito įstaigos galės taikyti standartinius įkainius. Pavyzdžiui, tai – operacijos užsienio valiuta, kredito pervedimai, inicijuoti įstaigos padalinyje, grynųjų pinigų operacijos kitais būdais nei numatyta, kortelės ir el. prisijungimo priemonės atnaujinimas, ją praradus dėl vartotojo kaltės.

Lietuvos bankas atnaujins krepšelio sudėtį, kai atsiras gyventojų mokėjimo elgsenos arba mokėjimų rinkos reikšmingų pokyčių, o krepšelio didžiausią kainą įvertins kasmet.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija (1)

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »