Paskelbti nauji mobiliosios bankininkystės standartai

Publikuota: 2017 m. balandžio 10 d. pirmadienis

Tarptautinė standartizacijos organizacija (International Organization for Standardization – ISO) išleido naują naudojimosi finansinėmis paslaugomis specifikaciją. Naujus technologinius standartus kūrė darbo grupė, sudaryta iš Europos mokėjimo tarybos narių, „Swift“ ir vartotojų teisių apsaugos organizacijos „Consumer International“ atstovų.

Standartas „ISO 12812: Pagrindinės bankinės paslaugos – mobiliosios finansinės paslaugos“ nustato bendrus techninių dalių ir vartotojo sąsajos reikalavimus, kad būtų užtikrintas funkcinis suderinamumas.  

ISO techninio komiteto atstovas Patris Chercog mano, kad mobiliosios bankininkystės plėtra užtikrins, kad saugiomis finansinėmis paslaugomis galės naudotis daug didesnė auditorija nei iki šiol.

Anot jo, Pasaulinis bankas siekia iki 2020 metų suteikti universalią prieigą prie finansinių paslaugų, o nauji standartai padės siekti šio tikslo. Manoma, kad nauji standartai taps katalizatoriumi, skatinančiu gerinti  santykius su galutiniais klientais, taikant ir kitus jau naudojamus standartus, pvz., ISO 20022 , kuris reguliuoja finansinių pranešimų perdavimą.

 

Šaltinis: PSM7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »