Pagal JEREMIE programą SEB bankas jau suteikė 212 mln. litų paskolų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Pagal JEREMIE („Joint European Resources for Micro to Medium Enterprises“) programą SEB bankas palankiomis sąlygomis labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms ar verslo subjektams jau suteikė 274 paskolas, kurių bendra vertė 212 mln. litų. Pusę įmonei skolinamos sumos skiria SEB bankas, kitą pusę — INVEGOS fondas, kuris valdo dalį JEREMIE kontroliuojančio fondo priemonių.

„SEB bankas nuolat finansuoja labai mažas, mažas ir vidutines Lietuvos įmones. JEREMIE programa  suteikia mums galimybę prisidėti prie spartesnės šio sektoriaus plėtros, kadangi galime įmonėms skolinti lėšas patrauklesnėmis negu įprastomis sąlygomis“, — sako SEB banko prezidento pavaduotojas  Mažmenininės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

Pasak V. Doveikos, net 80 proc. paskolų sumos teko labai mažoms ir mažoms įmonėms. Daugiausiai paskolų suteikta Vilniuje ir Kaune, tačiau aktyvumu taip pat išsiskiria Alytus ir Klaipėda.

„Apdirbamosios pramonės, prekybos ir paslaugų sektoriams atstovaujančioms įmonėms suteikėme beveik po lygiai paskolų. 45 proc. jų buvo skirtos apyvartinėms lėšoms, 55 proc. — investiciniams projektams finansuoti“, — sakė V. Doveika.

SEB bankas teikia paskolas pagal JEREMIE programą nuo 2010 metų. Šios paskolos teikiamos Lietuvoje registruotoms ir ūkinę veiklą vykdančioms įmonėms, išskyrus žemės ūkio ir žuvininkystės šakų bendroves. Lėšos gali būti skiriamos investiciniams projektams įgyvendinti ir apyvartiniam kapitalui papildyti. Norint gauti finansavimą pagal šią programą, įmonėje turi dirbti ne daugiau kaip 250 darbuotojų, o metų pajamos neturi viršyti 138 mln. litų. Didžiausia paskola yra 16,57 mln. litų, ilgiausias paskolos grąžinimo laikotarpis — septyneri metai.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija (1)

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »