Naujas įmokų surinkimo standartas atveria galimybes įmonėms efektyviau surinkti mokėjimus

Publikuota: 2016 m. liepos 19 d. antradienis

Mokėjimo paslaugų teikėjai ir įmonės, surenkančios lėšas pagal specialias įmokų formas internetinėje bankininkystėje, galės efektyviau veikti pasinaudoję nauju įmokų surinkimo standartu, kurį paskelbė Lietuvos standartizacijos departamentas. Patvirtintas standartizuotas sprendimas ne tik padės užtikrinti teisės aktų reikalavimų laikymąsi, bet ir suteiks papildomos naudos įmonėms.

„Įmonėms ir mokėjimo paslaugų teikėjams pavyko rasti bendrą sprendimą, kaip pakeisti pasenusią ir teisės aktų neatitinkančią įmokų surinkimo praktiką. Nauja techninė specifikacija leis įmonėms surinkti pagal specialias formas mokamas įmokas į vieną sąskaitą, nesvarbu pas kurį mokėjimo paslaugų teikėją sąskaitą būtų atsidaręs mokėtojas. Kitas buvusias kliūtis įmonėms pasinaudoti „vieno langelio“ galimybe visiškai panaikino atnaujintas Mokėjimų įstatymas“, – sakė Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Jis pažymėjo, kad nauja teisinė aplinka ir naujas įmokų surinkimo standartas leidžia įmonėms sumažinti sutarčių su paslaugų teikėjais skaičių, lengviau pakeisti paslaugų teikėjus ir padidina įmonių derybinę galią tariantis dėl įmokų paslaugos įkainių.

Pakeistame Mokėjimų įstatyme nustatyta, kad lėšų įskaitymo į sąskaitą įkainis negalės skirtis priklausomai nuo mokėtojo banko. Taip pat nustatyta, kad gyventojai galės naudotis pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslauga už reguliuojamą kainą, ji apims ir įmokų mokėjimus į bet kurį banką ar kitą mokėjimo paslaugų teikėją.

Numatoma, kad Lietuvos standartizacijos departamento patvirtinta techninė specifikacija „Kredito pervedimai. Įmokų surinkimas“ rinkoje bus galutinai įdiegta ir įmonių visavertiškai naudojama jau nuo 2017 m. balandžio 1 d. Bankai ir kiti mokėjimo paslaugų teikėjai, atsižvelgdami į tai, kad įmonėms reikės laiko įmokų paslaugos pakeitimams testuoti, savo sistemose visus pakeitimus turėtų įdiegti ne vėliau kaip šių metų pabaigoje.

Šią techninę specifikaciją gali naudoti visi mokėjimo paslaugų teikėjai ir suinteresuotos įmonės. Su dokumentu susipažinti galima Lietuvos standartizacijos departamento elektroninėje svetainėje.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »