Milijonai europiečių nesinaudoja bankų paslaugomis

Publikuota: 2016 m. gruodžio 19 d. pirmadienis

Pasaulinio banko duomenimis, 138 mln. Europos šalių gyventojų neturi sąskaitų bankuose ir nesinaudoja jokiomis bankų paslaugomis. Kompanija „Mastercard“ apklausė Europos gyventojus, nesinaudojančius bankų paslaugomis, ir ištyrė, dėl kokių priežasčių žmonės nesinaudoja bankinėmis paslaugomis.

Pasirodo, daugiau nei trečdalis (35 proc.) respondentų – jaunimas nuo 18 iki 34 metų, iš kurių tik trečdalis, (33 proc.) yra darbingi. 87 proc. apklaustųjų nuo gimimo gyvena tik vienoje šalyje. Jie moka grynaisiais už būsto nuomą (38 proc.), dauguma  (88 proc.) grynaisiais atsiskaito už komunalines paslaugas ir buities prekes.

Nuo 2013 iki 2016 m. europiečių, turinčių išmaniuosius telefonus, skaičius išaugo nuo 29 proc. iki 49 proc. Nepaisant to, kad bankinėmis paslaugomis galima naudotis per juos, ketvirtadalis (27 proc.) turinčiųjų išmaniuosius telefonus mano, kad finansinės paslaugos jiems vis tiek neprieinamos.

Dėl priklausomybės nuo grynųjų pinigų žmonės rizikuoja būti apvogti ar atsidurti ginčytinose situacijose, pvz. dėl to, kad atsiskaitant grynaisiais nėra galimybės gauti patvirtinimo apie sumokėjimą. Skolinimosi grynaisiais būdas neretai priveda prie skolų.

Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės nesinaudoja bankinėmis paslaugomis – įprotis naudotis grynaisiais, žinių trūkumas ir nepasitikėjimas bankais. Kas penktas apklaustasis (20 proc.) prisipažino, kad visai nenori turėti sąskaitos banke, o dar 10 proc. pabrėžė, kad nesikreipia į bankus būtent dėl to, kad jais nepasitiki.

Nors tyrimo rezultatai kelia nerimą, „Mastercard“ prezidentas tarptautinėms rinkoms En Kerns mano, kad populiarėjant išmaniesiems telefonams, tobulėjant technologijoms, bus sukurti nauji sprendimai, leidžiantys kiekvienam Europos gyventojui turėti priėjimą prie finansinės sistemos. „Naujos technologijos pagerins milijonų žmonių gyvenimo kokybę, sukurs sąžiningą lygių galimybių visuomenę“, – teigia jis.

Šaltinis: moneynews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija (1)

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »