Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko vadovaujama delegacija

Publikuota: 2017 m. kovo 23 d. ketvirtadienis

Kovo 23–24 dienomis Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko Pavelo V. Kalauro (Pavel V. Kallaur) vadovaujama delegacija. Svečių susitikime su Lietuvos banko valdybos nariais bus aptartas vykstantis kaimyninių šalių centrinių bankų bendradarbiavimas ir įvertintos galimybės jį stiprinti, pristatyta abiejų šalių ekonomikos ir finansų sektoriaus raida.

Dviejų nacionalinių centrinių bankų atstovų sutikimas įvyks Kaune, Lietuvos banko istoriniuose rūmuose. Lietuvos banko pirmininkas Vitas Vasiliauskas su kitais Valdybos nariais Baltarusijos nacionalinio banko vadovams pristatys šių metų pradžioje patvirtintas Lietuvos banko veiklos 2017-2020 m. strategines kryptis ir jas įgyvendinant galimą tolesnį dviejų bankų bendradarbiavimą. Jis galėtų apimti ir keitimąsi aktualia informacija apie abiejų valstybių finansus ir ekonomiką. Tai pravers Lietuvos banko ekspertams vertinant kaimyninės šalies ekonomikos potencialą ir Lietuvos verslo galimybes plėtoti ryšius.

55-erių Pavelas V. Kalauras (Pavel V. Kallaur) Baltarusijos centriniam bankui vadovauja nuo 2014 m. pabaigos. Pirmą kartą Lietuvos banke jis lankėsi 2015 m. vasarą, jam pristatyta Lietuvos banko finansų rinkos priežiūros konsolidacijos patirtis. Netrukus Lietuvos banko Priežiūros tarnybos specialistai kolegas iš Baltarusijos nacionalinio banko Minske išsamiau supažindino su finansų rinkos priežiūros gerąja praktika. Dviejų centrinių bankų vadovų dialogas dėl techninio bendradarbiavimo ir keitimosi aktualia finansų informacija 2015 m. pabaigoje pratęstas Gardine baltarusių kvietimu.

Su Baltarusijos nacionaliniu banku jau ilgą laiką bendradarbiauja Lietuvos monetų kalykla. Nuo 2001 m. kalykla kasmet baltarusių užsakymu nukaldina vidutiniškai apie dešimt skirtingų nominalų kolekcinių monetų iš sidabro, aukso bei vario ir nikelio lydinių.

Dabar kaimyninėje šalyje apyvartoje naudojamas monetas Baltarusijoje po 2016 m. Baltarusijos rublio denominacijos nukaldino Lietuvos monetų kalykla kartu su Slovakijos monetų kalykla.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha