Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko vadovaujama delegacija

Publikuota: 2017 m. kovo 23 d. ketvirtadienis

Kovo 23–24 dienomis Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko Pavelo V. Kalauro (Pavel V. Kallaur) vadovaujama delegacija. Svečių susitikime su Lietuvos banko valdybos nariais bus aptartas vykstantis kaimyninių šalių centrinių bankų bendradarbiavimas ir įvertintos galimybės jį stiprinti, pristatyta abiejų šalių ekonomikos ir finansų sektoriaus raida.

Dviejų nacionalinių centrinių bankų atstovų sutikimas įvyks Kaune, Lietuvos banko istoriniuose rūmuose. Lietuvos banko pirmininkas Vitas Vasiliauskas su kitais Valdybos nariais Baltarusijos nacionalinio banko vadovams pristatys šių metų pradžioje patvirtintas Lietuvos banko veiklos 2017-2020 m. strategines kryptis ir jas įgyvendinant galimą tolesnį dviejų bankų bendradarbiavimą. Jis galėtų apimti ir keitimąsi aktualia informacija apie abiejų valstybių finansus ir ekonomiką. Tai pravers Lietuvos banko ekspertams vertinant kaimyninės šalies ekonomikos potencialą ir Lietuvos verslo galimybes plėtoti ryšius.

55-erių Pavelas V. Kalauras (Pavel V. Kallaur) Baltarusijos centriniam bankui vadovauja nuo 2014 m. pabaigos. Pirmą kartą Lietuvos banke jis lankėsi 2015 m. vasarą, jam pristatyta Lietuvos banko finansų rinkos priežiūros konsolidacijos patirtis. Netrukus Lietuvos banko Priežiūros tarnybos specialistai kolegas iš Baltarusijos nacionalinio banko Minske išsamiau supažindino su finansų rinkos priežiūros gerąja praktika. Dviejų centrinių bankų vadovų dialogas dėl techninio bendradarbiavimo ir keitimosi aktualia finansų informacija 2015 m. pabaigoje pratęstas Gardine baltarusių kvietimu.

Su Baltarusijos nacionaliniu banku jau ilgą laiką bendradarbiauja Lietuvos monetų kalykla. Nuo 2001 m. kalykla kasmet baltarusių užsakymu nukaldina vidutiniškai apie dešimt skirtingų nominalų kolekcinių monetų iš sidabro, aukso bei vario ir nikelio lydinių.

Dabar kaimyninėje šalyje apyvartoje naudojamas monetas Baltarusijoje po 2016 m. Baltarusijos rublio denominacijos nukaldino Lietuvos monetų kalykla kartu su Slovakijos monetų kalykla.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »