Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko vadovaujama delegacija

Publikuota: 2017 m. kovo 23 d. ketvirtadienis

Kovo 23–24 dienomis Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko Pavelo V. Kalauro (Pavel V. Kallaur) vadovaujama delegacija. Svečių susitikime su Lietuvos banko valdybos nariais bus aptartas vykstantis kaimyninių šalių centrinių bankų bendradarbiavimas ir įvertintos galimybės jį stiprinti, pristatyta abiejų šalių ekonomikos ir finansų sektoriaus raida.

Dviejų nacionalinių centrinių bankų atstovų sutikimas įvyks Kaune, Lietuvos banko istoriniuose rūmuose. Lietuvos banko pirmininkas Vitas Vasiliauskas su kitais Valdybos nariais Baltarusijos nacionalinio banko vadovams pristatys šių metų pradžioje patvirtintas Lietuvos banko veiklos 2017-2020 m. strategines kryptis ir jas įgyvendinant galimą tolesnį dviejų bankų bendradarbiavimą. Jis galėtų apimti ir keitimąsi aktualia informacija apie abiejų valstybių finansus ir ekonomiką. Tai pravers Lietuvos banko ekspertams vertinant kaimyninės šalies ekonomikos potencialą ir Lietuvos verslo galimybes plėtoti ryšius.

55-erių Pavelas V. Kalauras (Pavel V. Kallaur) Baltarusijos centriniam bankui vadovauja nuo 2014 m. pabaigos. Pirmą kartą Lietuvos banke jis lankėsi 2015 m. vasarą, jam pristatyta Lietuvos banko finansų rinkos priežiūros konsolidacijos patirtis. Netrukus Lietuvos banko Priežiūros tarnybos specialistai kolegas iš Baltarusijos nacionalinio banko Minske išsamiau supažindino su finansų rinkos priežiūros gerąja praktika. Dviejų centrinių bankų vadovų dialogas dėl techninio bendradarbiavimo ir keitimosi aktualia finansų informacija 2015 m. pabaigoje pratęstas Gardine baltarusių kvietimu.

Su Baltarusijos nacionaliniu banku jau ilgą laiką bendradarbiauja Lietuvos monetų kalykla. Nuo 2001 m. kalykla kasmet baltarusių užsakymu nukaldina vidutiniškai apie dešimt skirtingų nominalų kolekcinių monetų iš sidabro, aukso bei vario ir nikelio lydinių.

Dabar kaimyninėje šalyje apyvartoje naudojamas monetas Baltarusijoje po 2016 m. Baltarusijos rublio denominacijos nukaldino Lietuvos monetų kalykla kartu su Slovakijos monetų kalykla.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija (1)

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »