Kinai iškėlė virtualios valiutos „Bitcoin“ paklausą iki rekordinių aukštumų

Publikuota: 2013 m. lapkričio 8 d. penktadienis

Virtualios valiutos „Bitcoin“ vertė viršijo 280 dol. Šis skaičius nuo metų pradžios išaugo 20 kartų. Analitikų teigimu, tokio spartaus „Bitcoin“ populiarumo augimo variklis – auganti valiutos paklausa Kinijoje.

Vienoje populiariausių sistemų „BitStamp“, kuri keičia virtualią valiutą į dolerius ir eurus, lapkričio 7 dieną „Bitcoin“ vertė siekė 283 dol. ir pagerino balandžio mėnesio rekordą, kuris siekė 269 dol. Įdomu tai, kad dar prieš mėnesį apie tokį augimą niekas nė neįtarė.

Kaip teigė „Bloomberg“ ekspertai, „Bitcoin“ populiarumo augimas tęsiasi ir didžiausią įtaką tam daro išaugęs Kinijos gyventojų dėmesys virtualiai valiutai. Šiuo metu „BTC China“ – stambiausia „Bitcoin“ prekybos platforma. Pagal apimtis kinai aplenkė japonus, amerikiečius ir europiečius. Augimą lėmė faktas, kad didžiausia Kinijos paieškų svetainė „Baidu“ pradėjo priimti mokėjimus „Bitcoin“ ir taip atvėrė šiai virtualiai valiutai naują milžinišką rinką.

Federalinis Čikagos rezervų bankas publikavo tyrimą, kuris įrodo, kad virtualią valiutą žmonės renkasi vis dažniau, nes ji padeda išsaugoti anonimiškumą. Banko duomenimis, internete kiekvieną minutę vyksta apie 30 sandorių, kurių suma siekia iki 16 „Bitcoin“ vienetų.

„Bitcoin“ – tai decentralizuota valiuta, skirta sumokėti už prekes ir paslaugas internete. Ji pradėjo galioti 2009 metais. Tikslių duomenų apie „Bitcoin“ naudotojų skaičių nėra, vis dėlto valiutos kursas nuo 2011 metų išaugo daugiau nei 200 kartų ir pavertė kai kuriuos jos savininkus milijonieriais. Šiuo metu bendrą apyvartą pasaulyje sudaro 11,959 mln. „Bitcoin“ vienetų, o jų vertė siekia apie 3,39 mlrd. dol.  

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »