Kinai iškėlė virtualios valiutos „Bitcoin“ paklausą iki rekordinių aukštumų

Publikuota: 2013 m. lapkričio 8 d. penktadienis

Virtualios valiutos „Bitcoin“ vertė viršijo 280 dol. Šis skaičius nuo metų pradžios išaugo 20 kartų. Analitikų teigimu, tokio spartaus „Bitcoin“ populiarumo augimo variklis – auganti valiutos paklausa Kinijoje.

Vienoje populiariausių sistemų „BitStamp“, kuri keičia virtualią valiutą į dolerius ir eurus, lapkričio 7 dieną „Bitcoin“ vertė siekė 283 dol. ir pagerino balandžio mėnesio rekordą, kuris siekė 269 dol. Įdomu tai, kad dar prieš mėnesį apie tokį augimą niekas nė neįtarė.

Kaip teigė „Bloomberg“ ekspertai, „Bitcoin“ populiarumo augimas tęsiasi ir didžiausią įtaką tam daro išaugęs Kinijos gyventojų dėmesys virtualiai valiutai. Šiuo metu „BTC China“ – stambiausia „Bitcoin“ prekybos platforma. Pagal apimtis kinai aplenkė japonus, amerikiečius ir europiečius. Augimą lėmė faktas, kad didžiausia Kinijos paieškų svetainė „Baidu“ pradėjo priimti mokėjimus „Bitcoin“ ir taip atvėrė šiai virtualiai valiutai naują milžinišką rinką.

Federalinis Čikagos rezervų bankas publikavo tyrimą, kuris įrodo, kad virtualią valiutą žmonės renkasi vis dažniau, nes ji padeda išsaugoti anonimiškumą. Banko duomenimis, internete kiekvieną minutę vyksta apie 30 sandorių, kurių suma siekia iki 16 „Bitcoin“ vienetų.

„Bitcoin“ – tai decentralizuota valiuta, skirta sumokėti už prekes ir paslaugas internete. Ji pradėjo galioti 2009 metais. Tikslių duomenų apie „Bitcoin“ naudotojų skaičių nėra, vis dėlto valiutos kursas nuo 2011 metų išaugo daugiau nei 200 kartų ir pavertė kai kuriuos jos savininkus milijonieriais. Šiuo metu bendrą apyvartą pasaulyje sudaro 11,959 mln. „Bitcoin“ vienetų, o jų vertė siekia apie 3,39 mlrd. dol.  

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija (1)

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »