Išleidęs obligacijas Latvijos bankas „Citadele“ pritraukė 40 mln. eurų

Publikuota: 2016 m. gruodžio 9 d. penktadienis

Gruodžio 6 d. Latvijos bankas AS „Citadele banka“ išleido obligacijas, kurių vertė – 40 mln. eurų. Tuo buvo siekiama pritraukti papildomo finansavimo banko kapitalui stiprinti bei banko išsikeltiems verslo tikslams įgyvendinti. Pritrauktos lėšos bus naudojamos kaip subordinuotas kapitalas. Be to, bankas planuoja anksčiau termino padengti subordinuotą paskolą Latvijos privatizavimo agentūrai.

AS „Citadele banka“ Iždo tarnybos vadovas Kaspars Jansons sakė: „Citadele banka“ obligacijų paklausa gerokai viršijo pasiūlą – tai liudija investuotojų susidomėjimą kokybiškų Baltijos šalių emitentų skolos vertybiniais popieriais. Obligacijas įsigijo daugiau nei 20 investuotojų iš visų Baltijos šalių. Džiaugiamės tokiu dideliu investuotojų susidomėjimu ir dėkojame bankui „ABLV Bank“ bei advokatų biurui „Eversheds Bitāns“ už kokybiškai paruoštą pasiūlymą investuotojams.“

Pagrindinį emisijos prospektą ir jo papildymą įregistravo finansų rinkų priežiūros institucijos. Išleidęs pirmąją seriją subordinuotų obligacijų bankas iš viso išleido 4 000 obligacijų, kurių nominali vertė 10 000 eurų, ir taip sėkmingai pabaigė pirmąją „Citadele banka“ neužtikrintų subordinuotų obligacijų programą. Palūkanos bus mokamos du kartus per metus, o metinė kupono palūkanų norma sudaro 6,25 %. Obligacijų terminas yra 10 metų, tačiau bankas turi teisę išpirkti jas prieš terminą. Banko konsultantas ruošiant programą, kuris taip pat įsigijo obligacijų, buvo „ABLV Bank“, o juridinę pagalbą teikė advokatų biuras „Eversheds Bitāns“. Obligacijomis planuojama prekiauti reguliuojamoje rinkoje – įtraukti jas į vertybinių popierių biržos „NASDAQ Riga“ skolos vertybinių popierių prekybos sąrašus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »