Išleidęs obligacijas Latvijos bankas „Citadele“ pritraukė 40 mln. eurų

Publikuota: 2016 m. gruodžio 9 d. penktadienis

Gruodžio 6 d. Latvijos bankas AS „Citadele banka“ išleido obligacijas, kurių vertė – 40 mln. eurų. Tuo buvo siekiama pritraukti papildomo finansavimo banko kapitalui stiprinti bei banko išsikeltiems verslo tikslams įgyvendinti. Pritrauktos lėšos bus naudojamos kaip subordinuotas kapitalas. Be to, bankas planuoja anksčiau termino padengti subordinuotą paskolą Latvijos privatizavimo agentūrai.

AS „Citadele banka“ Iždo tarnybos vadovas Kaspars Jansons sakė: „Citadele banka“ obligacijų paklausa gerokai viršijo pasiūlą – tai liudija investuotojų susidomėjimą kokybiškų Baltijos šalių emitentų skolos vertybiniais popieriais. Obligacijas įsigijo daugiau nei 20 investuotojų iš visų Baltijos šalių. Džiaugiamės tokiu dideliu investuotojų susidomėjimu ir dėkojame bankui „ABLV Bank“ bei advokatų biurui „Eversheds Bitāns“ už kokybiškai paruoštą pasiūlymą investuotojams.“

Pagrindinį emisijos prospektą ir jo papildymą įregistravo finansų rinkų priežiūros institucijos. Išleidęs pirmąją seriją subordinuotų obligacijų bankas iš viso išleido 4 000 obligacijų, kurių nominali vertė 10 000 eurų, ir taip sėkmingai pabaigė pirmąją „Citadele banka“ neužtikrintų subordinuotų obligacijų programą. Palūkanos bus mokamos du kartus per metus, o metinė kupono palūkanų norma sudaro 6,25 %. Obligacijų terminas yra 10 metų, tačiau bankas turi teisę išpirkti jas prieš terminą. Banko konsultantas ruošiant programą, kuris taip pat įsigijo obligacijų, buvo „ABLV Bank“, o juridinę pagalbą teikė advokatų biuras „Eversheds Bitāns“. Obligacijomis planuojama prekiauti reguliuojamoje rinkoje – įtraukti jas į vertybinių popierių biržos „NASDAQ Riga“ skolos vertybinių popierių prekybos sąrašus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija (1)

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »