Didžiosios Britanijos transporte bus atsiskaitoma bekontaktėmis kortelėmis

Publikuota: 2016 m. sausio 14 d. ketvirtadienis

Numatoma, kad 2020 m. visame Didžiosios Britanijos viešajame transporte (autobusuose, traukiniuose) bus galima atsiskaityti bekontakte kortele arba išmaniuoju telefonu su NFC funkcija.

Tokį projektą planuoja įgyvendinti Didžiosios Britanijos kortelių asociacija (angl. UK Cards Association), bendradarbiaudama su visuomeninio transporto bendrovėmis ir šalies valdžia.

Transporto priemonėse bus įdiegti reikiami mokėjimo terminalai, o keleiviai galės atsiskaityti už vienkartinį ar mėnesinį važiavimą tiesiog mokėjimo kortele, tam neprireiks atskiros kortelės ar spausdinto bilieto.

Londono viešajame transporte ir kai kuriose taksi tarnybose bekontakčiai atsiskaitymai įgyvendinti jau dabar.

„Išmaniųjų bilietų revoliucija leidžia įgyvendinti šiuolaikinį prieinamą transporto tinklą, kuris garantuoja geresnę kelionės kokybę“, – sakė šalies transporto ministras Endriu Džonsas. Anot jo, šalyje jau naudojama apie 700 tūkst. išmaniųjų kortelių, į kurias galima įtraukti ir informaciją apie mokėjimą už kelionę.

Didžiausios šalies transporto bendrovės „Stagecoach“, „First Bus“, „Go-Ahead“, „Arriva“ ir „National Express“ iki vasaros turėtų sukurti bekontakčių atsiskaitymų planą.

 

Šaltinis: banks.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »