Didinamas dėmesys naujoms finansinėms technologijoms ir „Fintech“ sektoriaus plėtrai Lietuvoje

Publikuota: 2016 m. liepos 13 d. trečiadienis

Sparti finansinių technologijų (Fintech) sektoriaus plėtra pasaulyje lemia poreikį efektyviau išnaudoti šioje srityje turimą Lietuvos potencialą. Vyriausybės prašymu Finansų ministerija kartu su Lietuvos banku ir kitomis suinteresuotomis institucijomis rengia pasiūlymus, kurie Fintech sektoriaus plėtrai Lietuvoje suteiks papildomą pagreitį.

„Turėdami pakankamai gerai išvystytą informacinių technologijų sektorių ir infrastruktūrą, aukštųjų mokyklų mokymo programas, vis didėjantį IT paslaugas teikiančių centrų skaičių, o taip pat didelį finansų rinkų dalyvių susidomėjimą, turime įvertinti visas galimybes, kurias suteiktų Fintech sektoriaus plėtra“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Lietuva pastaraisiais metais padarė gerą pažangą, kurdama tinkamą aplinką Fintech industrijos plėtrai Lietuvoje – patvirtintos supaprastintos procedūros elektroninių pinigų ir mokėjimų institucijoms gauti licencijas veiklai, priimti teisės aktai, reglamentuojantys tarpusavio skolinimosi platformų veiklą, Vyriausybėje patvirtintas Sutelktinio finansavimo įstatymo projektas.

Finansų ministrė Rasa Budbergytė pabrėžia, kad, įvertinus mūsų daromą pažangą finansų rinkų srityje, taip pat Fintech industrijos vystymosi mūsų šalyje perspektyvas, Lietuva turi prisistatyti pasaulyje kaip valstybė, turinti puikias šio sektoriaus plėtros sąlygas. „Finansinės technologijos, greta biotechnologijų ir lazerių sektorių, galėtų tapti Lietuvos kaip modernios valstybės įvaizdžio dalimi“, – sako ministrė.

„Lietuvos bankas jau ne vieneus metus kryptingai dirba, kad Lietuvos finansų sektoriuje didėtų konkurencija ir augtų jo efektyvumas. Būtent to siekdami inicijavome teisės aktų pakeitimus, kuriais skatinama alternatyvaus verslo finansavimo plėtra ir sukurtos palankios sąlygos mokėjimo sektoriuje veikiančių įmonių konkurencijai. Dabar metas žengti toliau, ir, jei gebėsime sutelkti bendram rezultatui valstybės institucijų ir privataus sektoriaus pastangas, turime puikias galimybes tapti Fintech lydere regione,“ – pažymi Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Fintech industrija naudoja informacines technologijas siekdama finansinių paslaugų efektyvumo. Besikeičianti aplinka, kintantis vartotojų elgesys ir besivystančios technologijos sukūrė geras prielaidas vystyti Fintech sektorių pasaulyje. Tokios valstybės kaip Jungtinė Karalystė, Vokietija, Singapūras, JAV pradėjo skirti didelį dėmesį Fintech industrijos ekosistemų kūrimui ir vystymui.

Kredito, mokėjimų, elektroninių pinigų ir kitos finansų įstaigos, vartotojai, IT kompanijos, rizikos kapitalo fondai, startuoliai, smulkaus ir vidutinio verslo įmonės itin atidžiai stebi pokyčius ir įžvelgia Fintech sektoriaus plėtroje verslo galimybes. Sritys, kuriose Fintech sektorius turi didžiausią potencialą plėstis: skaitmeniniai mokėjimai, atsiskaitymas už paslaugas, investavimas, sutelktinio finansavimo platformos, skaitmeninė bankininkystė, konsultavimas, duomenų kaupimas, draudimas, rizikos valdymas, saugumo užtikrinimas, duomenų analizė ir modeliavimas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija (1)

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »