„Citadele“ bankas Lietuvoje per devynis 2016 m. mėnesius uždirbo 2 mln. eurų grynojo pelno

Publikuota: 2016 m. gruodžio 12 d. pirmadienis

Per 9 š. m. mėnesius „Citadele“ bankas Lietuvoje uždirbo 2 mln. eurų grynojo pelno. Kartu su antrine bendrove „Citadele faktoringas ir lizingas“ bankas uždirbo 2,1 mln. eurų pelno.

Pagrindiniai „Citadele“ banko Lietuvoje veiklos rodikliai

Per tris šių metų ketvirčius reikšmingai augo naujų banko paskolų apimtys – 79,4 % lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Verslo paskolų portfelis išaugo 43.2 % ir rugsėjo 30 d. sudarė 181,8 mln. eurų. Per devynis šių metų mėnesius „Citadele“ bankas išdavė 6 mln. eurų vartojimo paskolų ir tai yra 73,9 % daugiau nei pernai.

„Reikšmingas banko paskolų augimas rodo, kad naujoji banko strategija, kurią pradėjome įgyvendinti pernai pasikeitus „Citadele“ grupės akcininkams, pasiteisino – esame teisingame kelyje. Citadele“ grupės vizija – tapti geriausiu finansinių paslaugų teikėju privatiems klientams, mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms Baltijos šalyse. Pastebime, kad fiziniai asmenys ir įmonės Lietuvoje vis labiau vertina „Citadele“ banko požiūrį į bankininkystę - naujų “Citadele” banko klientų skaičius Lietuvoje per tris š.m. ketvirčius išaugo 72,4%“, - sako Dace Priede, „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė.

„Citadele“ banko išduotų naujų mokėjimo kortelių skaičius išaugo 84,2%. Šiemet per 9 mėnesius bankas išdavė 10 567 korteles, kai tuo pačiu laikotarpiu pernai buvo išduotos 5 736 kortelės. Prie mokėjimo kortelių skaičiaus augimo reikšmingai prisidėjo „Citadele” banko privatiems klientams š.m. gegužės mėnesį pasiūlytas kasdienių paslaugų krepšelis už 1 eurą/mėn., kurio sudėtyje yra nemokamai išduodama „Citadele” MasterCard kortelė. 

Š.m. rugsėjo 30 d. „Citadele“ banko bendras indėlių portfelis sudarė 364,1 mln. eurų – 18 % daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Reikšmingai augo terminuotieji verslo indėliai – net 70,3 %. Šie indėliai rugsėjo pabaigoje sudarė 19,3 mln. eurų. Terminuotieji privačių klientų indėliai augo 36,6 % ir rugsėjo 30 d. sudarė 154,2 mln. eurų. Privačių klientų einamieji indėliai išaugo 64 % ir trijų ketvirčių pabaigoje sudarė 62,4 mln. eurų. Tuo tarpu verslo einamieji indėliai sumažėjo 12,3 % ir sudarė 128,2 mln. eurų. 

Pasak banko vadovės, iš kitų bankų Baltijos regione „Citadele“ bankas išsiskiria tuo, kad pagrindinė „Citadele“ grupės buveinė yra Baltijos šalyse, o grupės akcininkai yra bankininkystės srities profesionalai, turintys didelę patirtį įvairiose šalyse, įskaitant JAV ir Japoniją. „Puikiai suprantame Baltijos regiono ekonomikos ypatybes ir privačių bei verslo klientų lūkesčius. Banko veikla yra orientuota į klientus bei tikruosius jų poreikius, tai ir lemia gerus banko rezultatus“, - sako Dace Priede.

Šiemet „Citadele“ bankas pasiūlė naujovių ir itin patrauklių pasiūlymų tiek verslui, tiek privatiems klientams. Metų pradžioje smulkiesiems verslininkams bankas pradėjo teikti iki 20 000 Eur mikrokreditus, kuriuos įmonės gali gauti vos per parą, o ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms pasiūlė trumpalaikę agropaskolą be ilgalaikio turto įkeitimo. Šį rudenį „Citadele“ bankas pirmasis Lietuvos rinkoje naujiems verslo klientams atsiskaitomąsias sąskaitas ir kitas bankininkystės paslaugas pasiūlė užsisakyti elektroniniu būdu, nevykstant į banko skyrių.

Šiemet „Citadele” bankas tapo ir pirmuoju komerciniu banku Lietuvoje, pradėjusiu teikti vartojimo kreditus per Lietuvos paštui priklausantį finansinių paslaugų tinklą „PayPost“ bei pradėjo naudoti internetinę tiesioginio pokalbio programą (angl. live chat) banko tinklalapyje – ir tai yra pirmas kartas Baltijos šalyse, kuomet ši technologija pritaikoma bankiniame sektoriuje. Taip pat „Citadele“ bankas atidarė unikalų padalinį Vilniaus centre – banką kartu su kavine „Coffee Inn“.

2016 m. pradžioje „Citadele“ bankas buvo pripažintas geriausiai klientus aptarnaujančiu banku Lietuvoje. Tai parodė bankų sektoriaus klientų aptarnavimo kokybės tyrimas, kurį septintus metus iš eilės atliko tyrimų bendrovė „Dive Lietuva“ (UAB „Slapto pirkėjo tyrimai“).

Pagrindiniai „Citadele“ grupės veiklos rodikliai

Per š.m. 9 mėnesius tarptautinė „Citadele“ grupė uždirbo 36,6 mln. eurų grynojo pelno, t. y., 57 % daugiau nei per tą patį laikotarpį 2015 m.

Per šiuos metus „Citadele“ grupė padidino savo paskolų portfelį ir toliau aktyviai skolina įmonėms bei privatiems klientams visose Baltijos šalyse. Aktyvių „Citadele“ klientų skaičius nuosekliai auga.

11,3 mln. eurų pelnas, gautas pardavus „Visa Europe“ akcijas korporacijai „Visa Inc.“, įskaitytas į 2016 metų 9 mėnesių rezultatus. Neskaitant šios sumos, grynosios pajamos iš „Citadele“ grupės pagrindinės veiklos sėkmingai augo ir yra 10 % didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

2016 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje „Citadele“ grupės grynoji paskolų portfelio vertė siekė 1,25 milijardų eurų, t. y., 7 % daugiau nei 2015 metų rugsėjį. Tokį augimą lėmė aktyvus skolinimas mažoms ir vidutinėms įmonėms visose trijose Baltijos šalyse bei skolinimas privatiems klientams Latvijoje ir Lietuvoje. „Citadele“ grupės turto kokybė taip pat nenustojo gerėti – neveiksnių paskolų rodiklis sumažėjo iki 9,2 % (11,6 % 2015 m. rugsėjį).

„Citadele“ grupės akcininkai yra didelę patirtį pasauliniame bankininkystės sektoriuje turinčių tarptautinių investuotojų grupė. 75 % plius viena akcija priklauso tarptautinei investuotojų grupei, atstovaujamai „Ripplewood Advisors LLC“, o likusias akcijas valdo Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija (1)

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »