Banko klientų tapatybė telefonu nuo šiol bus nustatoma patogiau

Publikuota: 2013 m. kovo 6 d. trečiadienis

Nuo kovo 6 dienos į SEB banką trumpaisiais numeriais 1528 (iš užsienio + 370 5 268 2800) ir 19222 paskambinę gyventojai ir įmonių atstovai galės dar patogiau patvirtinti savo tapatybę – t. y. naudodamiesi ir elektroninės bankininkystės slaptažodžių generatoriumi arba slaptažodžių kortele. Norint užtikrinti kliento tapatybės nustatymo saugumą, telefoninė atpažinimo sistema suprogramuota taip, kad atpažinimo duomenis savo telefone klientai turės įvesti, o ne diktuoti žodžiu. Bendro pobūdžio klausimais apie banko paslaugas klientai telefonu ir toliau bus informuojami įprasta tvarka, t. y. nenustačius jų tapatybės.

Skambinantys klientai savo tapatybę nuo šiol turės galimybę patvirtinti įvesdami elektroninės bankininkystės kodus: atpažinimo kodą ir slaptažodį. Jei asmuo naudojasi slaptažodžių kortele, jo bus prašoma įvesti konkretų slaptažodį, nurodytą kortelėje, jeigu generatoriumi – jo sugeneruotą skaitmenų kombinaciją. Teisingai įvedus duomenis, asmuo bus automatiškai sujungiamas su banko specialistu. Tokia galimybe galės naudotis ir skambinantieji mobiliuoju, ir fiksuotojo ryšio telefonu.

 

„Norime, kad mūsų banko paslaugomis naudotis būtų saugu ir paprasta. Tapatybės patvirtinimas slaptažodžių kortelės ar generatoriaus kodais jau įprastas klientams jungiantis prie elektroninės bankininkystės, todėl, tikime, bus patogus ir kreipiantis į banką telefonu“, – sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

 

SEB banko klientai, nustačius jų tapatybę telefonu, galės atblokuoti savo elektroninės bankininkystės sistemą, užsisakyti tiesioginio debeto paslaugą, naują mokėjimo kortelę ar kitas paslaugas, taip pat pasikonsultuoti su banko specialistais asmeninių finansų klausimais. Piniginės operacijos telefonu nebus atliekamos – norėdami, pavyzdžiui, pervesti pinigus, banko klientai ir toliau turės tai padaryti prisijungę prie banko paslaugų internetu sistemos ar atvykę į artimiausią banko skyrių.

 

Bankas atkreipia dėmesį, kad tik pats klientas, skambindamas į SEB banką numeriais 1528, 19222 ar + 370 5 268 2800, gali atskleisti savo elektroninės bankininkystės kodus ir tai padaryti ne žodžiu, o įvesdamas juos telefono aparate. Kaip ir anksčiau, banko darbuotojai, patys telefonu skambindami klientui, niekada neprašo ir neprašys pasakyti konfidencialių duomenų ir slaptažodžių, todėl sulaukus tokio prašymo telefonu būtina nedelsiant pranešti apie telefoninio sukčiavimo atvejį bankui ir policijai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »