10 ateities inovacijų bankams

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 21 d. penktadienis

Apie 100 Didžiosios Britanijos finansinių technologijų specialistų Londone vykusioje konferencijoje „Fintech“ projektavo ateities banką. Jų tikslas buvo sukurti 2020 metų prototipą. Ekspertai išskyrė keletą inovacijų, kurios mūsų laukia artimiausioje ateityje.

  • Daug funkcijų persikels į mobiliuosius įrenginius. Pavyzdžiui, kliento įrenginys galės nuolat sekti ir analizuoti investicijų rinką bei pateikti įvairius siūlymus.
  • Itin pabrėžiamas bus kliento individualumas. Pavyzdžiui, bus galimybė nustatyti kriterijus (šalis, miestas, verslo sritis ir pan.), kuriais remiantis bus atliekamos įvairios finansinės operacijos.
  • Bus sukurtas robotas-patarėjas, kuris realiuoju laiku teiks įvairias konsultacijas dėl finansinių operacijų.
  • Grėsmes saugumui analizuos galingi algoritmai. Jie taip pat seks visus banke saugomus duomenis.
  • Bankai gali tapti identifikuotais brokeriais, kurie analizuos ir panaudos turimą informaciją apie klientą bei perduos ją pardavėjams, kurie galės pasiūlyti kitų paslaugų, pavyzdžiui, draudimo.
  • Banko sąskaita bus panaši į kliento telefono numerį. Ją bus galima nesunkiai perkelti iš vieno banko į kitą, kontroliuoti visus veiksmus. Be to, ją bus galima išsaugoti nepriklausomai nuo to, kas teikia paslaugas: bankas, technologijų kompanija arba nedidelė pradedančioji įmonė.
  • Labiau bus išnaudojami socialiniai tinklai. Juos bus galima vykdyti socialinės komercijos operacijas.
  • Decentralizuoti kreditai ir rizikos valdymo produktai taps norma, o tradiciniai tarpininkai bus išstumti.

 

Šaltinis: sravnibank.com.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija (1)

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »