10 ateities inovacijų bankams

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 21 d. penktadienis

Apie 100 Didžiosios Britanijos finansinių technologijų specialistų Londone vykusioje konferencijoje „Fintech“ projektavo ateities banką. Jų tikslas buvo sukurti 2020 metų prototipą. Ekspertai išskyrė keletą inovacijų, kurios mūsų laukia artimiausioje ateityje.

  • Daug funkcijų persikels į mobiliuosius įrenginius. Pavyzdžiui, kliento įrenginys galės nuolat sekti ir analizuoti investicijų rinką bei pateikti įvairius siūlymus.
  • Itin pabrėžiamas bus kliento individualumas. Pavyzdžiui, bus galimybė nustatyti kriterijus (šalis, miestas, verslo sritis ir pan.), kuriais remiantis bus atliekamos įvairios finansinės operacijos.
  • Bus sukurtas robotas-patarėjas, kuris realiuoju laiku teiks įvairias konsultacijas dėl finansinių operacijų.
  • Grėsmes saugumui analizuos galingi algoritmai. Jie taip pat seks visus banke saugomus duomenis.
  • Bankai gali tapti identifikuotais brokeriais, kurie analizuos ir panaudos turimą informaciją apie klientą bei perduos ją pardavėjams, kurie galės pasiūlyti kitų paslaugų, pavyzdžiui, draudimo.
  • Banko sąskaita bus panaši į kliento telefono numerį. Ją bus galima nesunkiai perkelti iš vieno banko į kitą, kontroliuoti visus veiksmus. Be to, ją bus galima išsaugoti nepriklausomai nuo to, kas teikia paslaugas: bankas, technologijų kompanija arba nedidelė pradedančioji įmonė.
  • Labiau bus išnaudojami socialiniai tinklai. Juos bus galima vykdyti socialinės komercijos operacijas.
  • Decentralizuoti kreditai ir rizikos valdymo produktai taps norma, o tradiciniai tarpininkai bus išstumti.

 

Šaltinis: sravnibank.com.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »